AS Roma nie odpuszcza w sprawie Frattesiego

Davide Frattesi
Davide Frattesi PressFocus

AS Roma chce sprowadzić do siebie Davide Frattesiego. Pomocnik ma za sobą przełomowy sezon w barwach Sassuolo. Klub chce za niego 35 milionów euro, zaś Giallorossi próbują obniżyć tę kwotę, włączając w transakcję innych piłkarzy.

  • Davide Frattesi ma za sobą przełomowy sezon w barwach Sassuolo. Zadebiutował też w reprezentacji Włoch
  • Le Neroverdi oczekują za swoją wschodzącą gwiazdę 35 milionów euro
  • AS Roma oferuje 18 milionów, a do tego wypożyczenie Cristiana Volpato z opcją wykupu

Roma próbuje obniżyć cenę za reprezentanta Włoch

Davide Frattesi świetnie odnalazł się w barwach Sassuolo po powrocie z wypożyczenia do Monzy. Pomocnik dyrygował drugą linią Neroverdich, pokazał też, że ma ciąg na bramkę. Sam 22-latek marzy o transferze do AS Roma. Giallorossi odwzajemniają to uczucie i starają się, by transfer stał się faktem. Ich adwersarz nie zamierza jednak ułatwiać zadania.

Sassuolo oczekuje za swojego podopiecznego 35 milionów euro. Rzymianie uważają, że to za wysoka cena. Ich propozycja obejmuje 18 milionów euro, a do tego wypożyczenie Cristiana Volpato z opcją wykupu. Do tego pozostają otwarci na włączenie do transakcji Filippo Missoriego, Matteo Falascę lub Filippo Tripiego. Wszyscy wymienieni zawodnicy błyszczą w sekcjach młodzieżowych Giallorossich.

Neroverdi nie są zamknięci na podpisanie umowy z jednym z obiecujących graczy akademii Romy. Football Italia donosi, że różnica w negocjacjach wynosi obecnie około pięć milionów euro. Tiago Pinto ostro pracuje, by reprezentant Włoch jak najszybciej dołączył do drużyny Jose Mourinho.

Frattesi w minionym sezonie rozegrał 36 spotkań w Serie A. Zanotował w nich cztery bramki i tyle samo asyst.

Zobacz również: Juventus pracuje nad transferem stopera. Doszło do spotkania.

Komentarze