Roma wytrzymała presję. Zalewski z owacjami

Jose Mourinho
Jose Mourinho Pressfocus

Roma zagra w finale Ligi Konferencji Europy. Zespół Jose Mourinho pokonał 1:0 Leicester. Boisko z owacjami od kibiców opuścił Nicola Zalewski.

• Czwartkowy wieczór jest bardzo udany dla fanów Romy
  • Rzymianie rozprawili się z Leicester 1:0
  • Włoski zespół tym samym awansował do finału Ligi Konferencji Europy

Jeden gol wystarczył do szczęścia

Na King Power Stadium w pierwszym półfinale Ligi Konferencji Europy zobaczyliśmy dwa gole, po jednym dla Leicester oraz Romy, która na Stadio Olimpico pragnęła wywalczyć awans do finału.

Kibice rzymskiej drużyny powody do euforii mieli dość szybko, bo już w 11. minucie. Wówczas wykonania stałego fragmentu gry podjął się Lorenzo Pellegrini, który wywiązał się ze swojego zadania znakomicie. Włoch dośrodkował bowiem precyzyjnie na pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Tammy Abraham. Anglik posłał futbolówkę do bramki i dał swojej drużynie prowadzenie.

W dalszej części spotkania Leicester teoretycznie powinno zabrać się do pracy w ofensywie. Tak nie było. To rzymianie mogli strzelić kolejne gole. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 1:0.

Po zmianie stron nie oglądaliśmy dobrego widowiska. Więcej niż ofensywnej gry było walki, przeszkadzania i wytrącania z rytmu. Szczególnie od zespołu Jose Mourinho, który czynił to na tyle skutecznie, że obronił korzystny rezultat i awansował do finału Ligi Konferencji Europy.