Roma – Inter: kompromitacja ekipy Mourinho, gol z rzutu rożnego

gracze Romy
gracze Romy PressFocus

AS Roma w Serie A przegrała u siebie z Interem Mediolan 0:3 (0:3). Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła bezpośrednio… z rzutu rożnego. Tym niecodziennym wyczynem popisał się Hakan Calhanoglu. Inter jest na drugiej lokacie. Roma zajmuje piąte miejsce.

• Wynik spotkania otworzył bezpośrednio z rożnego Hakan Calhanoglu
  • Mediolańczycy do przerwy zdobyli dwa kolejne gole
  • Finalnie ekipa z San Siro zanotowała czwarty kolejny triumf

Dominacja ekipy z Mediolanu

Mecz AS RomaInter Mediolan miał dostarczyć wielu emocji. Po pierwszej połowie było jednak jasne, że podopieczni Jose Mourinho nie zdobędą ani jednego oczka. W 15. minucie gola bezpośrednio z kornera zdobył Calhanoglu.

Na 2:0 podwyższył pewnym uderzeniem z okolicy jedenastego metra Bośniak Edin Dzeko. Warto dodać, że mediolańczycy przeprowadzili bardzo składną akcję i rozmontowali defensywę ekipy z Rzymu.

Chwilę potem mogło być 3:0. Kolejnego gola miał szansę zapisać na swoim koncie Dzeko. Tym razem jednak udanie interweniował Rui Patricio.

Goście nie zamierzali jednak spoczywać na laurach. W 39. minucie trzecią bramkę dla Interu zdobył Denzel Dumfries, który skorzystał z bardzo precyzyjnego dogrania od Alessandro Bastoniego.

W drugiej połowie emocji było już zdecydowanie mniej. Goście kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i utrzymali bardzo pewne prowadzenie do samego końca.

Aktualnie Roma ma na swoim koncie 25 punktów. Inter zdobył 12 oczek więcej.

W następnej kolejce gracze Mourinho zagrają u siebie ze Spezią. Z kolei Inter Mediolan podejmie na San Siro Cagliari Calcio.