Conte: Roma ma takie same cele

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w drugim kolejnym meczu nie zdołał sięgnąć po trzy punkty. Po ostatniej niespodziewanej porażce 1:2 z Sampdorią Genua, tym razem podzielił się na Stadio Olimpico punktami z Romą (2:2). Po zakończeniu meczu szkoleniowiec Nerazzurrich Antonio Conte zwracał uwagę na siłę przeciwnika.

W niedzielnym meczu Serie A AS Roma prowadziła do przerwy, ale w drugiej połowie ofensywnie usposobiony zespół Interu najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie sam objął prowadzenie. Nie zdołał jednak utrzymać go do ostatniego gwizdka sędziego i mecz zakończył się remisem 2:2.

– Myślę, że było to dobre spotkanie, także w pierwszej połowie. Nie zapominajmy, że Roma ma takie same cele, są tylko trzy punkty za nami zajmując trzecie miejsce w tabeli. Nie było więc łatwo tutaj grać – powiedział szkoleniowiec Interu.

W końcówce spotkania Inter oddal inicjatywę rywalom i musiał drżeć o końcowy wynik. – Myślę, że było trochę niepokoju o dobry wynik. Mówiliśmy zawodnikom, aby naciskali, bo granie zbyt głęboko nie jest dobre. Roma nie miała nic do stracenia i starała się atakować, to normalne. Mamy swoją własną tożsamość i zawsze ją udowadniamy. Fonseca powiedział wczoraj, że jesteśmy trudnym do zatrzymania zespołem. Inni trenerzy wiedzą o tym, ale nie wszyscy są w stanie nas zatrzymać – kontynuował.

– Często tracimy bramki, ponieważ naciskamy zbyt wysoko i zostawiamy z tyłu za dużo miejsca. W wielu meczach obecnego sezonu pozwoliliśmy przez to rywalom kontratakować. Z jednej strony, może to pomóc w zdobyciu bramki, z drugiej strony stajemy się bardziej podatni na błędy. Nie zapominajcie, że musimy mieć siłę i energię, żeby robić pewne rzeczy. W ostatnich kilku spotkaniach grała ta sama jedenastka, więc normalne jest, że tracimy energię w ostatnich minutach – dodał.

Komentarze