Roma i Napoli przekonają Milika?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera transfer Arkadiusza Milika do Romy. Jak informuje Corriere dello Sport, stołeczny klub zintensyfikował starania mające na celu sprowadzenie reprezentanta Polski na Stadio Olimpico. W przeciwnym kierunku, do Napoli, miałby natomiast powędrować reprezentant Turcji.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik nie ma przyszłości w klubie z Neapolu i jeżeli nie chce spędzić najbliższego sezonu na ławce rezerwowych musi zmienić barwy klubowe. To konsekwencja odmowy przedłużenia wygasającego w czerwcu 2021 roku kontraktu.

Co prawda Polak nie może narzekać na brak zainteresowania, ale przeszkodzą dla wielu klubów były wygórowane oczekiwania finansowe Napoli. To prawdopodobnie właśnie wysoka cena Milika sprawiła, że do tej pory nie został zawodnikiem słynnego Juventusu.

Milik bliżej transferu do Romy

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że po Milika chętnie sięgnęliby przedstawiciele Romy, którzy dysponują istotną kartą przetargową w rozmowach z Napoli. Mają bowiem swoim zespole Cengiza Ündera, który od dłuższego czasu znajduje się na celowniku klubu ze Stadio San Paolo oraz trenera Gennaro Gattuso.

Corriere dello Sport poinformowało, że oba kluby już wielokrotnie prowadziły rozmowy w sprawie transferu reprezentanta Turcji, a teraz powróciły do tego tematu. AS Roma miałaby być gotowa nie tylko do przekazania Napoli Ündera w ramach rozliczenia za Milika, ale również wyłożenia dodatkowo kwoty opiewającej na 15 milionów euro.

Najtrudniejszym zadaniem stojącym przed Romą i Napoli jest jednak przekonanie do transferu samego Milika, który jeszcze niedawno miał upierać się, że interesują go tylko przenosiny do Juventusu. Włoska gazeta przekazuje, że przedstawiciele obu klubów chcą uzmysłowić reprezentantowi Polski, że nie wszystko co było realne jeszcze kilka tygodni temu – mając na myśli transfer do Starej Damy – jest osiągalne teraz.

Under zastąpi Callejona?

Jednym z celów Napoli na letnie okno transferowe jest sprowadzenie zawodnika mogącego zastąpić Jose Marię Callejona na prawym skrzydle zespołu. Idealnym kandydatem, według trenera Gattuso oraz dyrektora sportowego Giuntoliego, jest właśnie Ünder.

Komentarze