Roma i Napoli czekają na decyzję Polaka. Warunki uzgodnione

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik strzelający w nadchodzącym sezonie bramki dla Romy? To na chwilę obecną najbardziej prawdopodobny scenariusz dla przyszłości reprezentanta Polski. Jak informuje portal Calciomercato.it, Roma doszła już do Napoli w sprawie warunków ewentualnego transferu.

Czytaj dalej…

Giallorossi są zdeterminowani do sprowadzenia polskiego napastnika do swojego zespołu. Roma jest gotowa zagwarantować mu miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Paulo Fonsekę, w której miałby zastąpić Edina Dzeko. Bośniak wydaje się być głównym celem transferowym Juventusu, ale Roma nie pozwoli mu na odejście przed sfinalizowaniem transferu Milika.

Roma uzgodniła z Napoli szczegóły transferu

Oba kluby negocjacje w sprawie transferu Arkadiusza Milika prowadziły od kilku tygodni. Jak informuje Calciomercato.it, porozumienie w tej sprawie zostało osiągnięte i zakłada wymianę zawodników. W jej ramach do Napoli powędrować ma dwójka zawodników Romy – Cengiz Under oraz 19-letni Alessio Riccardi.

W oczekiwaniu na decyzję Milika

Finalizacja transakcji uzależniona jest obecnie już tylko od zgody reprezentanta Polski. Milik poprosił jednak o kilka dni na zastanowienie, cały czas mając nadzieję na otrzymanie telefonu z Juventusu. Z każdym dniem jego szanse na przenosiny do Starej Damy są jednak coraz mniejsze, bowiem wydaje się, że nowy trener Andrea Pirlo ma inne priorytety, jeżeli chodzi o wzmocnienie siły ofensywnej swojego zespołu. Są nimi wspomniany Dzeko oraz napastnik Wolverhamptonu Wanderers Raul Jimenez.

Komentarze