Roma i Juventus stoczą bój o piłkarza z Bundesligi

Denis Zakaria
Denis Zakaria Pressfocus

Roma i Juventus zamierzają wzmocnić pozycję defensywnego pomocnika. Na celowniku obu klubów znalazł się Denis Zakaria, którego aktualny klub to Borussia Moenchengladbach.

  • Denis Zakaria ma kontrakt z Borussią Moenchengladbach do 30 czerwca 2022 roku
  • Szwajcar po wygaśnięciu aktualnej umowy może trafić do Serie A
  • Pozyskać 24-latka chcą Roma i Juventus

Zakaria w Rzymie, czy Turynie?

Latem 2017 roku Denis Zakaria opuścił BSC Young Boys i wzmocnił Borussię Moenchengladbach. Od tego momentu dla Źrebaków rozegrał 138 meczów. Strzelił 11 goli i zaliczył 9 asyst. Szwajcar stał się ważnym elementem drużyny, z którą wystąpił w minionej edycji Ligi Mistrzów.

Aktualnie Borussia nie bierze udziału w żadnych rozgrywkach międzynarodowych. W Bundeslidze zajmuje dopiero dziewiąte miejsce. Zakaria chciałby spróbować swoich sił w mocniejszym klubie, a latem przyszłego roku będzie miał to tego znakomitą okazję. Kontrakt 24-latka z Źrebaki ważny jest bowiem tylko do 30 czerwca.

Sytuacje Szwajcara monitoruje kilka klubów. Do tego grona należy Roma. Fanem talentu 24-latka jest Jose Mourinho. Portugalczyk chciał sprowadzić Zakarię do Rzymu już latem. Do transferu nie doszło, ale szkoleniowiec klubu ze stolicy Włoch, nie zapomniał o piłkarzu. Mourinho ma nadzieję, że działacze Romy podejmą negocjacje z piłkarzem już zimą.

Zakontraktowanie 24-letniego pomocnika mocno rozważa Juventus. Turyńczycy chcą bowiem wzmocnić środek pola, a ich celem rzekomo jest Aurelien Tchouameni. Koszt sprowadzenia Francuza to jednak kilkadziesiąt milionów euro. Wobec tego Juventus może skierować na Zakarię.

Czytaj także: Cuadrado liczy na przedłużenie umowy

Komentarze