Roma dopięła swego. Belotti zagra u Mourinho!

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Roma poinformowała, że jej zawodnikiem został Andrea Belotti. Włoch po długim oczekiwaniu podpisał z rzymianami roczny kontrakt.

  • Andrea Belotti związał się z nowym pracodawcą
  • Włoch, który reprezentował ostatnio Torino, zostaje w Serie A
  • 28-letniego napastnika zakontraktowała Roma

Belotti kontynuuje karierę w Serie A

Andrea Belotti to piłkarz, którego w swoich szeregach chciałoby mieć wiele drużyn z czołowych lig europejskich. 28-latek to bowiem napastnik aktualnego mistrza Europy. Włoch z powodzeniem od lat występuje także w Serie A, gdzie rozegrał już 270 meczów, w których strzelił 106 goli.

Belotti zdecydowaną większość ze swoich bramek zdobył w barwach Torino, które reprezentował w latach 2015-2022. Włoch chciał jednak spełnić marzenie o grze dla czołowego klubu Serie A. Piłkarz łączony był z kilkoma zespołami, ale z podpisaniem kontraktu czekał prawie do końca letniego okna transferowego.

Włoski snajper miał możliwość dołączenia do drużyny z ligi: tureckiej, hiszpańskiej, francuskiej, czy angielskiej. Jego priorytetem okazała się jednak Roma. Dołączenie do rzymskiego klubu było dla Belottiego na tyle ważne, że zgodził się on poczekać, aż będzie to możliwe. 28-latek testy medyczne przeszedł w sobotę, a dzień później oficjalnie Roma ogłosiła, że Włoch dołączył do ekipy trenowanej przez Jose Mourinho. Belotti podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.

Romie zdecydowanie przyda się Belotti, ponieważ Jose Mourinho nie miał jakościowego zmiennika dla Tammy’ego Abrahama. Ponadto rzymianie w pierwszych trzech meczach nowego sezonu Serie A, strzelili trzy gole, co nie jest imponującym wynikiem. Belotti do Romy wniesie mnóstwo jakości oraz doświadczenia, a to powinno pomóc rzymianom w odniesieniu sukcesów, których tak pragnie Jose Mourinho i sympatycy Romy.

Czytaj także: Debiut Milika, hit nie zawiódł. Milan ograł Bolonię

Komentarze