Roma doceniła Zalewskiego. Polak może liczyć na nową umowę

Nicola Zalewski
Nicola Zalewski PressFocus

Nicola Zalewski ma za sobą bardzo udany sezon w barwach AS Romy. Rzymski klub docenia dobrą grę Polaka, dlatego zdaniem włoskich mediów gracz może liczyć na nową umowę i jednocześnie sporą podwyżkę.

  • Zalewski rozegrał pierwszy sezon w dorosłej drużynie AS Romy
  • Polak był bardzo chwalony za swoje występy
  • Media informują, że gracz Romy może liczyć na podwyżkę

Dobry okres Nicoli Zalewskiego

Zalewski rozegrał dopiero jeden pełny sezon w dorosłej drużynie Romy, jednak za swoje występy zebrał całkiem dobre opinie. Po trudnych początkach druga część sezonu była już bardzo dobra w wykonaniu Polaka, który skorzystał również na tym, że Jose Mourinho nie boi się stawiać na młodych. Zalewski pomógł także giallorossim w zdobyciu Ligi Konferencji Europy grając w finale przeciwko Feyenoordowi Rotterdam 56 minut.

Obecny kontrakt Zalewskiego wygasa w czerwcu 2025 roku. Według prasy Polak zarabia obecnie około pół miliona euro. Jednak to ma się wkrótce zmienić, a reprezentant Polski za bardzo udane ostatnie tygodnie w barwach Romy zostanie wynagrodzony. Dziennikarze uważają, że niebawem Zalewski podpisze nową umowę, a jego zarobki wzrosną dwukrotnie. Media przewidują, że w jego kontrakcie może zostać zawarta również klauzula odejścia.

Wahadłowy AS Romy w minionym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach: 16 w Serie A, 1 w Pucharze Włoch i 7 w Lidze Konferencji Europy. Na swoim koncie ma dwie asysty. Jego dobre występy zauważył także Czesław Michniewicz, który powołał Zalewskiego do dorosłej reprezentacji Polski.

Zobacz również: Inter pewny pozyskania piłkarza Romy

Komentarze