Roma coraz bliżej dużego wzmocnienia. Oferta w przygotowaniu

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Imago/Sebastian Frej

AS Roma pilnie poszukuje napastnika. Na jej celownik trafił Romelu Lukaku, za którego Chelsea wkrótce otrzyma oficjalną ofertę. Rzymianie są zainteresowani wypożyczeniem Belga.

  • Romelu Lukaku od dawna marzy o opuszczeniu Chelsea
  • Wcześniej Belg był łączony z Interem Mediolan i Juventusem
  • Teraz stara się o niego AS Roma, pilnie poszukująca napastnika

Lukaku w stolicy Włoch?

Romelu Lukaku ma za sobą trudne miesiące. Po powrocie z wypożyczenia zapragnął na stałe dołączyć do Interu Mediolan. Chelsea nie była jednak zadowolona z propozycji, jakie składali jej Nerrazzuri, dlatego temat transferu definitywnego upadł. W międzyczasie o Belga powalczył także Juventus, lecz jego kibice mocno sprzeciwiali się temu ruchowi.

Napastnik znalazł się w skomplikowanej sytuacji. Nie widzi swojej przyszłości w Londynie. Obecnie trenuje z młodzieżowym zespołem Chelsea, gdyż sztab szkoleniowy nie wykazuje zainteresowania prowadzeniem z nim współpracy. Nie ulega wątpliwościom, że przed końcem letniego okienka reprezentant Belgii znajdzie się w nowym klubie.

Na takie rozwiązanie liczy obecnie AS Roma, która przygotowuje oficjalną ofertę wypożyczenia. Chelsea zależy na odpowiedniej opłacie oraz przejęciu wynagrodzenia 30-latka. Wówczas transakcja będzie mogła dojść do skutku.

Rzymianie pilnie poszukują wzmocnienia ofensywy. Jose Mourinho wytypował właśnie Lukaku, z którym współpracował w przeszłości.

Zobacz również: Roma dołączyła do rywalizacji o cel transferowy AC Milanu

Komentarze