Zaskakująca zmiana na ławce trenerskiej Romy?

Antonio Conte
Antonio Conte PressFocus

Wszystko wskazuje na to, że Antonio Conte po sezonie odejdzie z Tottenhamu. W prasie sporo pisze się, że były szkoleniowiec Interu i Juventusu wróci do jednego z klubów występujących w Serie A. Niektóre włoskie media sugerują, że Włoch może zastąpić Jose Mourinho w Romie.

  • Conte po sezonie odejdzie z Tottenhamu
  • Przyszłość Mourinho w Romie nie jest pewna
  • Włoch może przejąć stery po Portugalczyku w stolicy Włoch

Conte nowym trenerem AS Romy?

Antonio Conte jest coraz bardziej sfrustrowany sytuacją w Tottenhamie, a odpadnięcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów tylko podgrzało gorącą atmosferę wewnątrz klubu. Wielokrotnie informowano, że Conte również szuka powrotu do Włoch, aby mógł być bliżej swojej rodziny, po kilku osobistych stratach w ostatnich miesiącach.

Dziennikarz Christian Recalcati uważa, że Conte może przejąć stery po Mourinho w AS Romie. – Słyszałem, że Antonio Conte może wrócić do Włoch, z Romą jako jego docelowy klub. Obie strony prowadziły już rozmowy kilka lat temu – powiedział.

To nie pierwszy raz, kiedy Conte jest łączony z zespołem giallorossich. Wiele mówiło się, że były trener Juventusu i Interu może trafić do stolicy Italii przed tym, jak ostatecznie zdecydowano się postawić na Jose Mourinho.

Podczas, gdy Conte naciska na odejście z Tottenhamu, można również powiedzieć, że sytuacja Mourinho w Romie także nie jest zbyt stabilna. Portugalczyk wielokrotnie narzekał na brak odpowiednich transferów i krótką ławkę rezerwowych w porównaniu do swoich byłych klubów, pomimo wygrania Ligi Konferencji Europy w zeszłym sezonie.

Zobacz również: Pomocnik Sassuolo zdradził szczegóły nieudanego transferu

Komentarze