Roma przystąpi do rywalizacji o pomocnika Leicester

Youri Tielemans
Youri Tielemans Pressfocus

AS Roma skupia się obecnie przede wszystkim na pozyskiwaniu zawodników na zasadzie wolnych transferów. Klub złożył już ofertę kontraktu Evanowi N’Dice. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali, że Wilki starają się również o zakontraktowanie Yuriego Tielemansa. 

  • AS Roma przede wszystkim chce latem wzmocnić skład zawodnikami, którym kończą się kontrakty
  • Uwagę Wilków przykuł Youri Tielemans, który wraz z końcem sezonu odejdzie z Leicester
  • Belg figuruje również na liście życzeń Juventusu

Juventus konkurencją Romy w walce o Tielemansa

Roma ambitnie podchodzi do letniego okienka transferowego. Wilki starają się o wiele wzmocnień, choć przede wszystkim zależy im na operacjach bezgotówkowych. Rzymianie poczynili już konkretne kroki, żeby zakontraktować Evana N’Dickę. Francuz obecnie analizuje ofertę ze strony włoskiego klubu.

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport poinformowali, że oprócz stopera Roma interesuje się jeszcze innym zawodnikiem, którego kontrakt wygasa latem. Mowa o Yurim Tielemansie. Belg nie przedłuży kontraktu z Leicester i jest niezwykle łakomym kąskiem na rynku transferowym.

W klubie panuje przekonanie, że piłkarz może być zainteresowany ofertą ze strony Romy. Jak na razie jednak Wilki badają spokojnie sytuację, jednak wiele wskazuje na to, że ich główną konkurencją będzie Juventus. Stara Dama również chciałaby sprowadzić Tielemansa, którego postrzega za odpowiedniego zawodnika do wzmocnienia rywalizacji w środku pola. 

Przeczytaj: Kapitan AS Romy komplementuje Mourinho. “Jest twórcą naszej osobowości”

Komentarze