Roma chce zamienić Pereza na Guedesa

Goncalo Guedes
Goncalo Guedes PressFocus

Roma jest zainteresowania pozyskaniem portugalskiego skrzydłowego Goncalo Guedesa z Valencii. Pomóc w negocjacjach może fakt, że hiszpański klub chętnie zobaczyłby w swoich szeregach Carlesa Pereza, z którym Giallorossi nie wiążą wielkich nadziei na przyszłość.

  • Na liście życzeń Romy znalazł się Goncalo Guedes
  • W styczniu Valencia kontaktowała się z rzymskim klubem w sprawie transferu Carlesa Pereza
  • Między klubami może dojść do wymiany zawodników

Mourinho zabiega o swojego rodaka

Według prasowych doniesień w styczniu Valencia podjęła próbę ściągnięcia do siebie Carlesa Pereza z Romy. Nie doszło wtedy jednak do porozumienia obu stron i hiszpański skrzydłowy wciąż jest zawodnikiem rzymskiego klubu. Teraz Giallorossi mają spróbować wykorzystać zainteresowanie Valencii.

W ekipie z Estadio Mestalla od 2017 roku występuje Goncalo Guedes, który zwrócił uwagę Jose Mourinho. Potrugalski szkoleniowiec mocno zabiega o swojego rodaka, którym interesują się też jednak inne kluby. Aby wysunąć się na prowadzenie w wyścigu po Guedesa, Giallorossi planują złożyć ofertę wymiany zawodników, zapewne z dopłatą po stronie rzymskiej. Letnie okienko to dla Valencii ostatni moment na sprzedaż lub wymianę skrzydłowego, ponieważ jego kontrakt wygasa w 2023 roku.

Goncalo Guedes przeniósł się do Hiszpanii z PSG za około 40 milionów euro. 25-latek jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. W sezonie 2021/22 wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek i zaliczył pięć asyst.

Czytaj także: Siedmiu nietykalnych w ekipie Mourinho

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze