Mourinho chce pomocnika niechcianego w Atletico

Saul Niguez
Saul Niguez PressFocus

Saul Niguez powrócił do Atletico po rocznym wypożyczeniu w Chelsea. Hiszpan nadal nie mógłby być pewien regularnej gry, a o jego usługach marzy Jose Mourinho. Problemem może być wypłata, bo pomocnik inkasuje niemal dwa razy więcej niż najlepiej opłacany zawodnik AS Roma – Tammy Abraham.

  • Saul Niguez nie sprawdził się na wypożyczeniu w Chelsea. Po roku wrócił do Atletico
  • Tu jednak również nie może być pewien regularnej gry
  • Mourinho chciałby Hiszpana w Romie. Jeśli jednak dojdzie do takiego transferu, zawodnik musiałby zrewidować swoje żądania finansowe

Saul na celowniku Mourinho i Romy

Saul Niguez rok temu poprosił Atletico Madryt o wypożyczenie. Hiszpan nie odgrywał istotnej roli w zdobyciu mistrzostwa i chciał zmienić otoczenie. Ostatniego dnia letniego okna transferowego trafił do Chelsea. Tam, jednak, nie zdobył zaufania Thomasa Tuchela. 27-latek zaledwie pięć razy wyszedł w wyjściowym składzie na mecz Premier League. Nic zatem dziwnego, że The Blues nie skorzystali z opcji wykupu.

Pomocnik powrócił do stolicy Hiszpanii, ale tu również nie może być pewien regularnych szans na grę. Jego sytuacja nie poprawiła się względem wspomnianego sezonu 2020/2021, za to linię pomocy zespołu wzmocnił, choćby Rodrigo De Paul.

Jose Mourinho uważa tę sytuację za okazję rynkową wartą wykorzystania. Po tym, jak jego Roma ogłosiła transfer Nemanji Maticia, klub poszukuje nieco kreatywniejszego pomocnika. Saul zdaje się idealnym kandydatem.

Sam zawodnik jest otwarty na taki ruch. Problemem mogą jednak okazać się kwestie finansowe. W Atletico 27-latek inkasuje rocznie osiem milionów euro. Najlepiej opłacany piłkarz Giallorossich – Tammy Abraham – zarabia nieco ponad połowę z tej kwoty. Jeżeli zatem pomocnik zechce trafić do Wiecznego Miasta, będzie musiał dostosować swoje oczekiwania do klubowego budżetu.

Saul w ubiegłym sezonie rozegrał dla Chelsea zaledwie 1200 minut w 23 meczach. Strzelił jedną bramkę.

Komentarze

Na temat “Mourinho chce pomocnika niechcianego w Atletico

Saul 3 lata temu grał świetnie, wyceniany był na ok.80mln i “złapał” świetny kontrakt w Madrycie dla którego stał się teraz zakładnikiem, zwłaszcza w erze post-covidowej gdzie zarobki spadły.
Jeśli dogadają warunki finansowe może to być umowa win-win, Saul we Włoszech dałby raczej radę, a Roma zyskałaby bdb doświadczonego w Europie gracza.