Roma chce skorzystać z okazji, Ronaldo nie mieści się w planach ten Haga

Piłkarze AS Roma
Piłkarze AS Roma fot. PressFocus

Cristiano Ronaldo to pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, które latem tego roku może rozstać się z Man Utd. Nowe informacje na temat Portugalczyka przekazała La Repubblica, dając do zrozumienia, że AS Roma jest zainteresowana pozyskaniem doświadczonego piłkarza.

  • Cristiano Ronaldo nie może być pewny swojej przyszłości w Man Utd
  • La Repubblica przekonuje, że 37-latek nie znajduje się w planach Erika ten Haga na nową kampanię
  • AS Roma ma podobno zamiar wykorzystać okazję i pozyskać Portugalczyka

Mourinho znów będzie współpracował z Ronaldo?

Cristiano Ronaldo wrócił do klubu z Old Trafford w 2021 roku. Reprezentant Portugalii poniżej pewnego poziomu nie spadł. Aczkolwiek w mediach pojawiają się sugestie, że Portugalczyk nie znajduje się w planach Erika ten Haga na nową kampanię.

Realny scenariusz zakłada, że 37-latek w trakcie letniego okna transferowego zmieni klub. La Repubblica twierdzi natomiast, że Ronaldo może wrócić do Serie A.

AS Roma jest podobno poważnie zainteresowana pozyskaniem portugalskiego piłkarza. Sternicy klubu ze Stadio Olimpico chcą jednocześnie sprawić, że Jose Mourinho znów mógłby współpracować z Ronaldo. Kłopotem przy finalizacji transakcji z udziałem zawodnika może być jednak finansowe fair-play, które mogłyby zostać złamane przez Giallorossich. Portugalczyk ma duże oczekiwania finansowe.

Ronaldo w ekipie z Premier League zarabia 400 tysięcy funtów (468 tysięcy euro) tygodniowo. W ostatnim sezonie zawodnik rozegrał 39 meczów, strzelając w nich 24 gole. Ponadto na koncie zawodnika są trzy asysty.

Czytaj więcej: Roma potwierdziła transfer pomocnika. Dobry znajomy Mourinho

Komentarze

Comments 3 comments

Ronaldo znowu przyszedłby do klubu, w którym witany byłby jak zbawca i byłby w blasku fleszy. W Rzymie też by się odnalazł, jedyna zagadka wg mnie to to jak go ulokować w składzie mając Abrahama, który zaliczył świetny sezon i musi po prostu grać, żeby się rozwijać i odejść za 60+ na wyspy po sezonie.
ASR z Cristiano weszliby do LM, a seria A byłaby znowu bardzo ciekawa.