Roma chce obrońcę Barcelony

Clement Lenglet
Clement Lenglet PressFocus

Clement Lenglet nadal znajduje się w orbicie zainteresowań Romy. Klub Serie A zainteresowanie obrońcą Barcelony wykazywał już latem ubiegłego roku i prowadził już nawet wstępne rozmowy z katalońskim klubom. Wówczas jednak do transferu nie doszło. Teraz Jose Mourinho postanowił wrócić do tematu.

  • Jednym z transferowych celów Romy na letnie okno jest sprowadzenie nowego środkowego obrońcy
  • Jose Mourinho widziałby w swoim zespole Clementa Lenglet
  • FC Barcelona jest gotowa na rozmowy w sprawie transferu francuskiego defensora

Mourinho wskazał Lengleta

Lenglet raczej nie ma przyszłości w zespole z Camp Nou. Francuz nie znalazł bowiem uznania w oczach trenera Xaviego Hernandeza i nie może liczyć na regularne występy w nadchodzącym sezonie. Jego pozycja w zespole może się jeszcze obniżyć w momencie finalizacji rozmów z Andreasem Christensenem, który od dawna jest mocno łączony z przenosinami do stolicy Katalonii.

Według informacji Mundo Deportivo, zawodnik nie może narzekać na brak zainteresowania. Jednym z klubów, które chciałyby go sprowadzić ma być AS Roma. Jose Mourninho chce wzmocnić środek defensywy swojej drużyny i wskazał Francuza jako odpowiedniego kandydata. Władze włoskiego klubu są już gotowe do podjęcia rozmów z Barceloną w tym temacie. Rywalami Romy do pozyskania Lengleta mogą być Olympique Marsylia i Tottenham Hotspur. 

Zainteresowane Francuzem kluby najchętniej sprowadziłyby go do siebie na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. podczas gdy Barcelona preferuje drugą opcję. Do rozmów w tej sprawie powinno dojść jeszcze w tym tygodniu, bowiem kataloński klub chciałby rozstrzygnąć tę kwestię jeszcze przed końcem miesiąca.

Zobacz także: Roma odrzuca trzy oferty za Zalewskiego

Komentarze