Roma chce jednego z byłych trenerów Juventusu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że Roma jest w kontakcie z reprezentantami Massimiliano Allegriego oraz Maurizio Sarriego.

Niedawno wypłynęły informacje, wedle których prezes AS Romy, Tiago Pinto, spotkał się z Massimiliano Allegrim. Ostatnio pojawiły się też sugestie jakoby prowadził rozmowy z agentem Maurizio Sarriego.

Pinto, który objął swoje stanowisko 1 stycznia, został przyuważony w tym samym mediolańskim hotelu, w którym w piątek przebywał Allegri, odbywając serię spotkań w mieście. Prezes, zapytany o spotkanie, odpowiedział reporterom.

Nic o tym nie wiedziałem. Spotkałem się z kilkoma agentami i rozmawiałem z Falim Ramadanim – powiedział Pinto. Ta informacja została podłapana przez gazetę Il Messaggero, która zauważyła, że Ramadani reprezentuje też Sarriego.

Włoch jest obecnie bezrobotny po tym, jak zwolniono go z Juventusu latem, pomimo tego, że sięgnął po mistrzostwo kraju.

Roma, podobno, szuka nowego szkoleniowca. Ma to związek z tym, ż Paulo Fonseca ma problemy zarówno na boisku, jak i poza nim. Ich kulminację stanowi nadchodzące, gorzkie rozstanie z Edinem Dżeko.

Wygląda na to, że zarówno Massimiliano Allegri, jak i Maurizio Sarri woleliby objąć rolę szkoleniowca rzymian od startu następnego sezonu niż w połowie obecnego. Włodarze Giallorossich pracują więc nad różnymi opcjami.

Dla Sarriego zdobycie mistrzostwa Włoch w zeszłym sezonie było drugim trofeum w karierze. Allegri, natomiast, nie tylko sześciokrotnie wygrał Serie A, ale dołożył do tego cztery Puchary Włoch i poprowadził Juventus w dwóch finałach Ligi Mistrzów.

Komentarze