Roma przedłuży umowę z kluczowym piłkarzem

Henrich Mychitarian
Henrich Mychitarian fot. PressFocus

AS Roma i Henrich Mychitarian według najnowszych informacji włoskich środków masowego przekazu są blisko parafowanie nowej umowy. Aktualny kontrakt reprezentanta Armenii wygasa z klubem z końcem czerwca tego roku.

  • AS Roma ma plan, aby przedłużyć umowę z jednym ze swoich kluczowych zawodników
  • Henrich Mychitarian ma parafować kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2022 roku

Roma zatrzyma Mychitariana na dłużej

AS Roma ceka latem przebudowa składu. Niemniej wygląda na to, że miejsce w składzie zachowa reprezentant Armenii. Przyszłość Mychitariana nie była pewna, od momentu, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że od 1 lipca nowym trenerem Giallorossich zostanie Jose Mourinho.

W mediach pojawiały się głosy, że Portugalczyk nie jest zwolennikiem talentu Ormianina. TuttoMercatoWeb daje jednak do zrozumienia, że obie strony są jednak gotowe na podjęcie współpracy.

Mychitarian prowadzi już rozmowy z działaczami Romy w sprawie nowej umowy. Odnotujmy, że 32-latek w zakończonym już sezonie wystąpił w Serie A łącznie w 34 spotkaniach, zdobywając w nich 13 goli. Ponadto na koncie zawodnika znalazło się 11 asyst.

Popularny włoski serwis piłkarski sugeruje, że Mychitarian ma podpisać z klubem z Rzymu kontrakt na dwa lata. Z tym że drugi rok umowy byłby uzależniony od pewnych czynników, co skutkowałoby tym, że kontrakt mógłby zostać automatycznie przedłużony przy spełnieniu określonych warunków.

Ciekawostką jest natomiast informacja włoskich dziennikarzy, którzy twierdzą, że Mourinho chciał, aby Roma pozyskała Nemanję Maticia z Man Utd. Wydaje się jednak, że wymagania finansowe zawodnika nie są na poziomie tych, które mogą zaoferować sternicy Giallorossich.

Przeczytaj więcej: Roma z Mourinho zadebiutuje w Lidze Konferencji

Komentarze