LKE: Abraham bohaterem, Roma w ćwierćfinale

Tammy Abraham
Tammy Abraham PressFocus

Tammy Abraham zapewnił Romie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Mecz giallorossich z Vitesse zakończył się remisem 1:1, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu 1:0 podopieczni Jose Mourinho mogą cieszyć się z gry w kolejnej rundzie.

• Abraham strzelił wyrównującego gola dla Romy
  • Pierwszy mecz podopieczni Jose Mourinho wygrali 1:0
  • Giallorossi zagrają w ćwierćfinale LKE

Abraham ratuje remis i daje awans

Rzymianie przystąpili do tego pojedynku z jednobramkową zaliczką i widać było na boisku, że nie zamierzają angażować zbyt wielu sił w to spotkanie. Od początku oddali pole gry Holendrom, którzy mecz zakończyli z 67% posiadaniem piłki. W pierwszej połowie działo się nie wiele. Więcej okazji bramkowych zdołali wypracować sobie podopieczni Mourinho, ale to goście oddali jedyny celny strzał przed przerwą.

Nieco więcej emocji mieliśmy po przerwie, choć celnych strzałów mieliśmy jak na lekarstwo. Futbolówka trzykrotnie szybowała w światło bramki i aż dwukrotnie zatrzepotała w siatce. W 62. minucie Vitesse na prowadzenie wyprowadził Wittek nadrabiając tym samym straty z pierwszego spotkania.

Roma, mając na uwadze kolejny mecz ligowy z Lazio, nie chciała doprowadzić do dogrywki. Rzymianom ta sztuka udała się w 90. minucie. Wyrównującego gola, który jednocześnie zapewnił gospodarzom awans do ćwierćfinału zdobył Tammy Abraham.

AS Roma – Vitesse 1:1(0:0)