Atletico Madryt pyta o pomocnika Fiorentiny

Sofyan Amrabat
Sofyan Amrabat Pressfocus

Sofyan Amrabat był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Maroka podczas mundialu w Katarze. Przykuł tym samym uwagę wielu topowych zespołów, które chciałyby wyciągnąć go z Fiorentiny. Ekrem Konur przekazał, że pomocnikiem Violi mocno interesuje się Atletico Madryt.

  • Wartość Sofyana Amrabata po mundialu w Katarze wzrozła aż o 15 milionów euro
  • Marokańczyk znalazł się na liście życzeń Atletico Madryt
  • W ekipie Rojiblancos miałby zastąpić Rodrigo de Paula

Atletico przygotuje ofertę za Amrabata

Wartość Sofyana Amrabata po Mistrzostwach Świata w Katarze mocno wzrosła. Marokańczyk imponował swoją grą typu box to box i nieustępliwością. W dużej mierze to dzięki jego postawie Lwy Atlasu zajęły na turnieju czwarte miejsce. Już zaraz po zakończeniu turnieju zaczęło pojawiać się wiele plotek łączących 26-latka z odejściem do lepszego zespołu. 

Amrabat łączony był z wieloma klubami, ale jak na razie nie doszło do formalnych rozmów z żadnych z nich. Ekrem Konur przekazał w niedzielę, że Atletico Madryt planuje przygotować ofertę za pomocnika Fiorentiny. Rojiblancos wkrótce rozstaną się z Rodrigo de Paulem, a sztab szkoleniowy postrzega Marokańczyka jako jego naturalnego następcę.

Kontrakt 26-latka obowiązuje jeszcze do końca czerwca 2024 roku, jednak wiele wskazuje na to, że Marokańczyk go nie wypełni. Fiorentina wyczuła możliwość sporego zarobku na sprzedaży pomocnika i wysłucha ofert, jakie za niego nadejdą. Aktualna wartość rynkowa zawodnika szacowana jest na 25 milionów euro. Wzrosła ona aż o 15 milionów względem listopada zeszłego roku. 

Sofyan Amrabat w tym sezonie rozegrał już 22 mecze dla Fiorentiny. Defensywny pomocnik w ich trakcie nie wpisał się na listę strzelców.

Komentarze