Rodak Mourinho blisko dołączenia do Romy

Rui Patricio
Rui Patricio fot. PressFocus

AS Roma według informacji włoskich mediów jest bliska pozyskania Rui Patricio. Portugalczyk w szeregach Wilków będzie miał wypełnić lukę po Pau Lopezie, który jutro przejdzie testy przed transferem do Olympique Marsylia.

  • AS Roma jest blisko pozyskania nowego bramkarza
  • Wszystko wskazuje na to, że szeregi Giallorossich wzmocni Rui Patricio
  • Portugalczyk w przypadku finalizacji transferu zaliczy trzeci klub w karierze

AS Roma blisko pozyskania reprezentanta Portugalii

AS Roma od dłuższego czasu jest w trakcie poszukiwań nowego bramkarza. Już pod koniec ostatniej kampanii włoscy dziennikarze przekonywali, że Giallorossi przygotowują się do roszady na pozycji pierwszego bramkarza.

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek dotychczasowy numer jeden między słupkami rzymian zmieni klub. Paul Lopez prawdopodobnie dołączy do Cengiza Under, który już wcześniej został wypożyczony do Olympique Marsylia.

Na podobnych zasadach ze stołeczną ekipą rozstanie się hiszpański golkiper. Jego miejsca ekipie z Serie A ma zająć 97-krotny reprezentant Portugalii. Rui Patricio ostatnio bronił barw Wolverhampton Wanderers, z którym ma umowę ważną do końca czerwca przyszłego roku. Klub z Anglii ma zatem jedną z ostatnich szanse na sprzedanie zawodnika za w miarę atrakcyjne pieniądze.

Gianluca Di Marzio podaje, że rzymianie doszli już do porozumienia z władzami Wolves. Corriere dello Sport też daje do zrozumienia, że transakcja jest bliska finalizacji. Działacze klubu z Premier League oczekują za swojego bramkarza 11 milionów euro plus trzy miliony bonusu. Z kolei Roma zaoferowała 10 milionów euro plus trzy miony euro bonusów, więc propozycja jest zbliżona do oczekiwań.

W ostatniej kampanii 33-latek wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których 10 razy zachował czyste konto.

Czytaj więcej: Jose Mourinho szuka wzmocnień. Xhaka dołączy do AS Romy?

Komentarze