Inter wypożyczył wahadłowego Atalanty

Robin Gosens
Robin Gosens Pressfocus

Robin Gosens zamienił Bergamo na Mediolan. Inter doszedł już do porozumienia z Atalantą i 27-latek jest wypożyczony do końca sezonu. W umowie pomiędzy obiema stronami zawarto obowiązek wykupu, dlatego Niemiec na pewno zostanie na dłużej w stolicy Lombardii.

  • Robin Gosens został nowym piłkarzem Interu Mediolan
  • Atalanta dobiła targu z mistrzem Włoch
  • Piłkarz rano widziany był w stolicy Lombardii, z kolei wieczorem klubowe media Nerazzurrich potwierdziły całą operację

Inter wzmacnia kadrę na decydująca część sezonu

Inter od dawna poszukiwał wzmocnień na wahadłach. Tym sposobem Robin Gosens znalazł się na radarze Nerazzurrich. Co ciekawe, podczas letniego okienka mediolańczycy próbowali już zakontraktować Niemca, jednak wówczas negocjacje zakończyły się fiaskiem.

Teraz, gdy Atalanta odpadła z Ligi Mistrzów i ma też małe szanse na tytuł, 27-latek widocznie zmienił zdanie i zamierza walczyć wyłącznie o najwyższe cele.

Jak podały włoskie raporty, Atalanta zgodziła się na wypożyczenie z opcją wykupu. Piłkarz w czerwcu zostanie oficjalnie wykupiony za 30 mln euro plus bonusy.

Gosens nie zagra jednak od razu w Interze. Jesienią obrońca naciągnął miesięń podkolanowy w prawym udzie. Medycy z San Siro potajemnie przeprowadzili specjalistyczne badania, które wykazały, że 27-latek powinien wrócić do pełni sił w połowie lutego.

Czytaj więcej: Mistrz Serie A już znany? Inter wyszedł z finansowego bagna i demoluje rywali

Komentarze

Comments 7 comments

Osobiscie uważam to za lepszy transfer niż Vlahovicia i to za w, 5 razy mniejszą stawkę. Co prawda za Serba w przyszłości można będzie (prawdopodobnie) wyciągnąć jeszcze jakąś kase, ale nawet w kontescie skladu Juve to by sie Robin nam bardziej przydał, bo konieczność wymiany A Sandro robi się pilna.
Prawda jest taka że Marotta wyprzedza o lata świetlne ludzi którzy zostali w Juve po tym jak on odszedł.

Wprost nieprawdopodobny transfer Marotty. Tylko kibice SerieA są w stanie pojąć jak ważny to element układanki pod 3-5-2 a Gosens to top 10 na lewym wahadle. Kasa śmieszna, po sezonie odejdzie ktoś za 70mln (Skriniar, deVrij, Lautaro czy Barella) i 1/3 pójdzie na spłatę. Szapoba panie Marotta i zgadzam się z przedmówcą. Powiem więcej. Panie Conte, to nie pana fundamenty. Powrót Interu to wszystko fundamenty Marotty.