Dyrektor sportowy Interu rozwiewa wątpliwości. “On nie jest na sprzedaż”

Robin Gosens
Robin Gosens PressFocus

Robin Gosens podczas styczniowego okienka transferowego na pewno nie odejdzie z Interu Mediolan. Wątpliwości w tej sprawie rozwiał dyrektor sportowy włoskiego klubu – Piero Ausilio.

  • Inter Mediolan nie ma zamiaru rozstawać się z Robinem Gosensem
  • Lewy wahadłowy był łączony z Bayerem Leverkusen oraz Leicester City
  • Jak zapewnia Piero Ausilio, Niemiec jest w dobrej formie i zostanie we Włoszech

Robin Gosens zostanie w Interze Mediolan

Wiele wskazywało na to, że Robin Gosens podczas najbliższego zimowego okienka transferowego opuści Inter Mediolan i zmieni barwy klubowe. Zainteresowanie 28-latkiem wykazywały takie drużyny jak m.in. Leicester City czy Bayer Leverkusen. Jak jednak wyjawił dyrektor sportowy “Nerazzurrich”, wahadłowy w styczniu na pewno nie odejdzie z włoskiego klubu.

Robin Gosens nie jest na sprzedaż. Nie wystawiliśmy go na listę transferową. Nie odejdzie z Interu Mediolan w styczniu. Zainwestowaliśmy w niego i będzie częścią naszego projektu. Romelu Lukaku w tym momencie jest w stu procentach skupiony na Interze Mediolan. Mistrzostwa Świata to już przeszłość. On czuje się dobrze i jest gotowy do gry – powiedział Piero Ausilio.

Czternastokrotny reprezentant Niemiec obecnie występuje w Interze Mediolan na zasadzie wypożyczenia z Atalanty Bergamo, ale “Nerazzurri” zobowiązali się do wykupienia jego karty zawodniczej w lipcu 2023 roku. Kwota tej transakcji wyniesie niespełna 27,5 miliona euro.

Robin Gosens w 19 spotkaniach trwających rozgrywek strzelił 2 bramki, w tym jedną w meczu przeciwko Barcelonie w Lidze Mistrzów. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 18 milionów euro.

Komentarze