Roberto Mancini z klarowną deklaracją ws. przyszłości

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Roberto Mancini w ostatnim wywiadzie dla Gqitalia.it przyznał, że nie otrzymał żadnych oficjalnych ofert. Włoch jednocześnie zadeklarował, że będzie prowadził zespół Squadra Azzurra przynajmniej do mundialu w Katarze.

Mancini nie myśli o rozstaniu z reprezentacją Włoch

Roberto Mancini według medialnych doniesień jest bliski parafowania nowego kontraktu z Włoską Federacją Piłkarską. W jednej z wypowiedzi zapowiedział to Gabriela Gavina, a mowa o umowie do 2026 roku.

– Nie mam żadnych oficjalnych ofert. Pozostanę w reprezentacji Włoch przynajmniej do Mistrzostw Świata w Katarze 2022 – mówił Mancini w rozmowie z Gqitalia.it.

– Moim celem jest spędzenia lata w Portonowie, gdzie będę mógł rozdawać autografy jako mistrz Europy – kontynuował opiekun Squadra Azzurra.

Chociaż włoski trener nie ukrywa swoich ambicji związanych z wygraniem zbliżającego się turnieju, to w żadnym stopniu nie zamierza lekceważyć swoich rywali.

– Zdecydowanie nie możemy lekceważyć Turcji. W gronie kandydatów do wygrania Euro widzę Francję, a następnie Anglię i Belgię – mówił Mancini.

Przypomnijmy, że Włosi zaczną Mistrzostwa Europy od potyczki z Tucją. W fazie grupowej rywalami Squadra Azzurra będą też reprezentacje Walii i Szwajcarii.

Reprezentacja Włoch już 24 maja zaczyna zgrupowanie w Coverciano przed startem Mistrzostw Europy. Warte podkreślenia jest to, że we włoskiej ekipie podobnie zresztą, jak u innych uczestników imprezy, według najnowszych ustaleń znajdzie się ostatecznie 26 piłkarzy na Euro. Odnotujmy, że Włosi wygrali Mistrzostwa Europy tylko raz w historii, co miało miejsce w 1968 roku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. czerwca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze