Roberto Mancini skomentował sukces reprezentacji Włoch

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch pokonała w niedzielny wieczór Anglię w finale Mistrzostw Europy. Po zakończenia spotkania radości z tego powodu nie krył selekcjoner Squadra Azzurra.

  • Reprezentacja Włoch po raz drugi w historii została mistrzem Europy
  • W niedzielnym finale Euro 2020 w pokonanym polu Squadra Azzurra pozostawiła Anglię
  • Swój komentarz wyraził selekcjoner zwycięzców europejskiego czempionatu

Reprezentacja Włoch osiągnęła zamierzony cel

Reprezentacja Włoch pokonała Synów Albionu po serii rzutów karnych 3:2. Tym samym Azzurri po raz drugi w historii wygrali mistrzostw Europy. Po raz pierwszy ta sztuka udała im się w 1968 roku.

Roberto Mancini nie zdobył żadnego ważne trofeum jako zawodnik z reprezentacją Włoch, zajmując trzecie miejsce na turnieju 2 1990 roku. Ponadto na Euro U-21 w 1986 roku wywalczył drugie miejsce.

– Miałem szczęście grać we wspaniałej drużynie w 1990 roku i wspaniałej drużynie do lat 21. Mimo że mieliśmy świetne zespoły, nie wygraliśmy żadnego ważnego turnieju, przegrywając po serii rzutów karnych – mówił selekcjoner Squadra Azzurra.

Mancini po wygraniu Mistrzostw Europ w niedzielny wieczór nie krył łez. Wypowiedział się na ten temat.

– To była emocje, która pojawia się po osiągnięciu czegoś niesamowitego. Gdy zobaczyłem świętujących piłkarzy i kibiców na trybunach, nie potrafiłem się powstrzymać i uroniłem łzy – mówił były menedżer Manchesteru City.

– Cieszę się, że widząc wszystko, co udało nam się stworzyć ciężką pracę w ciągu ostatnich trzech lat, a szczególnie w ciągu ostatnich 50 dni, osiągnęliśmy założony cel – kontynuował Mancini.

Czytaj więcej: Grande Italia! Włochy wygrały Euro 2020!

Komentarze