Roberto Mancini poruszył problemy Juventusu

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Juventus ostatnio budzi różne emocje. Jest to podyktowane tym, że klub z Turynu wyróżniał się w ostatnim czasie nieprawidłowościami finansowymi, co skutkowało karą odjęcia 15 punktów. Kilka słów na ten temat wyraził selekcjoner reprezentacji Włoch.

  • Juventus budzi ostatnio skrajne emocje
  • Klub z Turynu został ukarany za ukrywanie zysków kapitałowych
  • O wpływie kary dla Juventusu względem zawodników w reprezentacji Włoch wypowiedział się Roberto Mancini

Mancini odniósł się do kary dla Juve

Juventus miał w tej kampanii spróbować powalczyć o odzyskanie mistrzowskiego tytułu, a także namieszać w Pucharze Włoch i europejskich pucharach. Ostatnio jednak uwaga opinii publicznej skupiła się nie na aspektach sportowych w wykonaniu Bianconerich, a na sprawach poza sportowych. Stanowisko w sprawie wyraził też selekcjoner Squadra Azzura. Roberto Mancini mówił o wpływie na jego piłkarzy odjęcie 15 punktów Juventusowi w sprawie zysków kapitałowych.

Nie wiem, jaki to może mieć wpływ. Piłkarze wychodząc na boisku, myślą o treningu i grze. Nie sądzę, aby tkwiło to w głowach zawodników w trakcie spotkań – rzekł opiekun włoskiej ekipy cytowany przez TuttoMercatoWeb

Mancini wypowiedział się również o znaczeniu Ligi Narodów UEFA dla reprezentacji Włoch. Squadra Azzurra zakwalifikowała się do Final Four. Mecze odbędą się jeszcze w tym roku.

To będzie w czerwcu. Najpierw mamy dwa ważne mecze w eliminacjach Euro 2024. Dopiero później będziemy myśleć o wygraniu Ligi Narodów UEFA, co może być ważne szczególnie dla młodszych piłkarzy – rzekł selekcjoner czterokrotnych mistrzów świata.

Czytaj więcej: Juventus – Atalanta: znakomity mecz w Turynie, Milik z golem [WIDEO]

Komentarze