Roberto Mancini na dłużej selekcjonerem reprezentacji Włoch

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Pressfocus

Od kilku dni z Włoch napływały informacje, mówiące o nowej umowie dla Roberto Manciniego. Jak okazało się w poniedziałek, obecny selekcjoner reprezentacji Włoch przedłużył umowę do 2026 roku.

Liczby nie kłamią

Roberto Mancini objął stery w kadrze narodowej wiosną 2018 roku. Od tamtej pory drużyna pod wodzą 56-latka ma się świetnie. Przypomnijmy, że doświadczony trener wchodził do szatni, kiedy Włosi nie zakwalifikowali się do mundialu w Rosji. Dotychczas pod wodzą Manciniego Azzurri rozegrali już 28 spotkań, w których 19 razy sięgali po zwycięstwo, siedmiokrotnie dzielili się punktami oraz zanotowali dwie porażki. Nie można zapomnieć również o sukcesie w Lidze Narodów. Włochy awansowały do półfinału i o przepustkę do ostatecznego starcia powalczą w październiku.

Spory kredyt zaufania od władz

Prezydent FIGC, Gabriel Garvina w poniedziałek na zakończanie Rady Federalnej ogłosił, że Roberto Mancini przedłużył obowiązującą umowę do 2026 roku. Tym samym Włoch urodzony w Jesi będzie miał możliwość walczyć ze swoimi zawodnikami w eliminacjach do mundialu w Katarze, kolejnych mistrzostw Europy, a także do następnych mistrzostw Świata w USA i Meksyku.

Bardzo się cieszę z tej decyzji, dziękuje FIGC i prezydentowi. To piękny moment – dodał wzruszony Mancini.

Zbliżające się wielkimi krokami Euro 2020 wystartuje 11 czerwca właśnie od spotkania Włochów z Turkami. Później Błękitni zagrają jeszcze ze Szwajcarią i Walią.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. czerwca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze