Roberto Mancini: mamy nadzieję, że rozpoczęliśmy cykl

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch wraca do gry. Aktualny mistrz Europy w czwartkowy wieczór zagra z Bułgarią w kwalifikacjach do przyszłorocznego Mundialu. Z tej okazji na konferencji prasowej pojawił się Roberto Mancini.

  • Włochy wracają do walki o udział na przyszłorocznym Mundialu
  • W czwartek Italia zmierzy się z Bułgarią
  • Selekcjoner Roberto Mancini zabrał głos przed zbliżającym się starciem

Włosi wyrównają osiągnięcie Brazylii i Hiszpanii?

Niespełna dwa miesiące temu zakończyło się Euro 2020. Na turnieju tym błyszczało wiele zespołów, ale tytuł mistrza Europy mógł zdobyć tylko jeden. Byli nim Włosi, którzy okazali się najlepsi na Starym Kontynencie. W finale pokonali Anglię w serii rzutów karnych. Squadra Azzurra wraca do gry, by wywalczyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Katarze. Po trzech kolejkach zdobyła komplet dziewięciu punktów. W czwartek 2 września Italia zmierzy się we Florencji z Bułgarią. Z tej okazji na przedmeczowej konferencji prasowej pojawił się selekcjoner Włochów Roberto Mancini.

Chcę podziękować kibicom, którzy nas wspierali podczas Mistrzostw Europy. Musimy zrobić to, co umiemy. Stawka jest bardzo wysoka i nie będzie rozpraszania. Mamy nadzieję, że 11 lipca w Londynie rozpoczęliśmy nowy cykl, złożony z dobrych gier i sukcesów – przyznał Mancini.

Wygraliśmy Mistrzostwa Europy, za 13-14 miesięcy będziemy mieli Puchar Świata. Celem jest granie dalej w ten sposób, zakwalifikowanie się, a następnie próba wygrania, ale teraz musimy zwrócić uwagę na kolejne trzy mecze, które są decydujące – kontynuował.

Chłopcy mają się dobrze i mają świadomość, że musimy natychmiast dać z siebie wszystko. Fajnie jest znowu grać z publicznością, bo dzięki temu wszystko jest bardziej spektakularne. Mamy nadzieję, że zagramy dobrą grę i wygramy. Bułgaria na pewno nie przyjedzie tu, aby przegrać i da z siebie wszystko. Będą dalej motywowani walką z mistrzami Europy – zakończył opiekun Włoch.

Pojedynek Włochy kontra Bułgaria już dzisiaj (czwartek 2 września). Początek spotkania o godzinie 20:45. Jeżeli Italia zremisuje, bądź wygra, wyrówna rekord Brazylii i Hiszpanii w liczbie meczów bez porażki (35).

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. września 2021 20:43.

Czytaj także: Włochy – Bułgaria: typy, kursy, zapowiedź (02.09.2021)

Komentarze

Comments 3 comments

Generalnie patrzac to jak najbardziej Wlosi sa jednym z faworytow do Mistrzostwa Swiata. Rywale w Europie zostali zweryfikowani, a w Ameryce Polnocnej nie widze takiego potencjalu, Argentyna to stara kadra, a Brazylia oprocz Neya za bardzo nie ma kim grac. Do tego Wlosi maja takich grajkow jak Dollar, Barella, Locatelli czy Chiesa czy jesli ich kariera sie potoczy odpowednio to moga wspomoc ich Calabria ktory dostal powolanie czy Tonali jako ogromny talent. Jedyny problem jaki widze to srodkowi obroncy, ktorzy juz teoretycznie sa starzy. We will see 😀