Włoski pomocnik zamieni Mediolan na Monzę

Roberto Gagliardini
Roberto Gagliardini IMAGO / Insidefoto

Jak przekazuje nam Nicolo Schira, Roberto Gagliardini wkrótce zasili szeregi Monzy. Włoski pomocnik uzgodnił warunki trzyletniej umowy, na mocy której będzie zarabiał 1.5 miliona euro rocznie. 29-latek już w sobotę opuści Inter jako wolny agent, bowiem jego kontrakt dobiegnie końca.

  • Monza domyka transfer włoskiego pomocnika
  • Roberto Gagliardini wkrótce zasili szeregi ekipy ze Stadio Brianteo
  • Włoch już w sobotę oficjalnie opuści Inter i będzie wolnym agentem

Roberto Gagliardini zostanie zawodnikiem Monzy

Nicolo Schira za pośrednictwem swojego Twittera poinformował, że Roberto Gagliardini wkrótce zostanie nowym zawodnikiem Monzy. Włoski pomocnikiem uzgodnił z klubem warunki kontraktu, który będzie obowiązywał przez trzy najbliższe sezony. Na mocy tej umowy będzie zarabiał 1.5 miliona euro rocznie.

Przygoda Roberto Gagliardiniego z Interem właśnie dobiegła końca. Klub ze Stadio Giuseppe Meazza postanowił nie przedłużać wygasającej umowy z 29-latkiem. Zawodnik w ostatnich miesiącach był obiektem drwin ze strony kibiców “Nerazzurrich”, jednak nie mógł narzekać na brak zainteresowania. O jego względy walczył hiszpański Betis, ale ten postanowił kontynuować karierę na Półwyspie Apenińskim.

Roberto Gagliardini w minionej kampanii rozegrał 29 spotkań pod okiem Simone Inzaghiego. Portal “Transfermarkt” wycenia siedmiokrotnego reprezentanta Włoch na cztery miliony euro. To ogromny zjazd na przestrzeni lat, bowiem w 2017 roku trafiał do Mediolanu z Atalanty za nieco ponad 20 milionów euro.

Sprawdź także: Milan pracuje nad transferem skrzydłowego. Ma dużą konkurencję

Komentarze