Lewandowski: Czuję się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski uważa, że jest bardzo dobrze przygotowany do wznowienia rozgrywek Bundesligi. – Czuję się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział napastnik Bayernu Monachium w wywiadzie udzielonym Spox.de.

Czytaj dalej…

Reprezentant Polski przerwę spowodowaną zawieszeniem rozgrywek poświęcił między innymi na dojście do pełnej sprawności po poważnej kontuzji. Teraz z niecierpliwością czeka na wznowienie rozgrywek.

– To był ciężki okres beż piłki, ale zdrowie jest najważniejsze. Myślę, że sytuacja w Niemczech ustabilizowała się. Czujemy się bezpiecznie i uważamy, że możemy grać. To najważniejsze – powiedział Lewandowski w wywiadzie dla spox.de.

– To naprawdę nie była przerwa. My, zawodnicy, realizowaliśmy program treningowy w domu, którego nie można nazwać odprężeniem. Wręcz przeciwnie: czuję się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ w ciągu tych dwóch miesięcy mogłem pracować nad swoją sprawnością bardziej szczegółowo niż zwykle. Mogłem wykonywać ćwiczenia, na które wcześniej nie miałem czasu. Program treningowy ustalony przez klub był wspaniały – kontynuował Lewandowski.

Lewandowski zadowolony ze współpracy z Flickiem

W międzyczasie wyjaśniła się przyszłość Hansiego Flicka, który dotychczas tymczasowo prowadził drużynę po odejściu Niko Kovaca. Szkoleniowiec podpisał jednak nowy kontrakt z klubem. – To dla nas wspaniała wiadomość. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wszyscy widzieliśmy, jak dobrze mu idzie. Z nim wszyscy idą w tym samym kierunku, współpraca i komunikacja wyglądają dobrze. Mamy do niego wielkie zaufanie. To bardzo ważne i cieszę się z tego. Miejmy nadzieję, że razem zdobędziemy wiele trofeów – powiedział Robert Lewandowski.

W pierwszym spotkaniu po przerwie, Bayern Monachium zagra w niedzielę na wyjeździe z Unionem Berlin.

Komentarze