Juventus wykorzysta zamieszanie w Romie i pozyska obrońcę?

Rick Karsdorp
Rick Karsdorp fot. PressFocus

Juventus szuka wzmocnień na prawej stronie defensywy. Na liście życzeń znajduje się nazwisko Ricka Karsdorpa, którego przygoda w AS Romie jest już praktycznie zakończona.

  • Juventus przygląda się sytuacji Ricka Karsdorpa
  • Jose Mourinho chce odejścia defensora z AS Romy
  • Wśród potencjalnych wzmocnień turyńczyków jest także Alvaro Odriozola

Karsdorp może zamienić Rzym na Turyn

Ogromnym echem we Włoszech odbiły się słowa Jose Mourinho, który na konferencji prasowej po remisie z Sassuolo uderzył w jednego ze swoich podopiecznych. Stwierdził, że zdradził on całą drużynę i nakazał rozpoczęcie poszukiwania nowego klubu. Nie wyjawił nazwiska, lecz media szybko doniosły, że chodziło o Ricka Karsdorpa. Oliwy do ognia dolał agent piłkarza, który domagał się wyjaśnień ze strony AS Romy. Wszystko wskazuje na to, że zimą Holendra czeka zmiana pracodawcy.

Okazuje się, że może on zaliczyć miękkie lądowanie, bowiem jego sytuacji w Rzymie przygląda się Juventus. Turyńczycy poszukują wzmocnień na prawej stronie defensywy, a Karsdorp znajduje się na liście życzeń. Za słusznością tego transferu przemawia fakt, że od pięciu lat występuje on na poziomie Serie A.

To jeden z dwóch celów transferowych “Starej Damy”. Drugim kandydatem jest Alvaro Odriozola, który w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Fiorentinie. Latem wrócił do Realu Madryt, lecz nie pojawił się na boisku ani razu. Jego kontrakt wygasa w połowie 2024 roku, lecz Królewscy nie będą robić problemu i rozstaną się ze swoim zawodnikiem za symboliczną kwotę.

Zobacz również: Allegri odmienił swój los. Juventus zakończy z przytupem 2022 rok? [PRZEWIDYWANE SKŁADY]

Komentarze