Ribery otwarty na powrót do Bundesligi

Franck Ribery
Franck Ribery fot. PressFocus

Franck Ribery to jeden z mocniejszych punktów ACF Fiorentiny w trakcie trwającego sezonu. Francuz w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał natomiast do zrozumienia, że nie wyklucza powrotu do Bundesligi.

Franck Ribery do ekipy z Florencji trafił z Bayernu Monachium. Ostatnio jednak coraz częściej słychać głosy, że francuski skrzydłowy może niebawem zmienić klub. 81-krotny reprezentant Francji ma kontrakt ważny z Fioletowymi do końca czerwca tego roku.

– Aktualnie koncentruję się tylko na występach w Fiorentinie. Jestem ważny dla zespołu. Chociaż nie wykluczam powrotu do ligi niemieckiej, kiedy zakończy się moja umowa – mówił Ribery w rozmowie z Bildem.

Doświadczony zawodnik w przeszłości zaliczył dziewięć zwycięstw w Bawarczykami w Bundeslidze. Ponadto raz wygrał Lige Mistrzów. Ribery dał też do zrozumienia, że tęskni za kibicami na stadionach.

– Granie bez fanów nie wpływa mobilizująco. Muszę przyznać, że bardzo mi ich brakuje na trybunach – przekonywał piłkarz.

37-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, notując w nich cztery asysty. Ribery w Serie A zanotował łącznie 36 meczów, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Ponadto na koncie zawodnika jest też siedem asyst. Rynkowa wartość byłego reprezentanta Francji szacowana jest na trzy miliony euro.

W przeszłości urodzony w Boulogne-sur-Mer zawodnik występował też z Olympoique Marsylia, Galatasaray SK, czy FC Metz. Tymczasem pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał w Lille OSC.

Komentarze