Ribery ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery

Franck Ribery
Franck Ribery fot. PressFocus

Franck Ribery ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Były reprezentant Francji ostatnio bronił barw Salernitany.

  • Kolejny wielki piłkarz ogłosił zakończenie kariery
  • Buty na przysłowiowym kołku postanowił zawiesić Franck Ribery
  • 39-latek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Salernitaną

Ribery zakończył wielkie granie

Franck Ribery to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii francuskiej piłki. 39-latek był między innymi dziewięć razy mistrzem Bundesligi. Ma też na swoim koncie triumf w Lidze Mistrzów.

Ostatnim klubem Ribery’ego była włoska Salernitana, która już zapowiedziała rozwiązanie kontraktu z Francuzem za porozumieniem stron. Należy zauważyć, że weteran pozostanie w klubie w innej roli.

Francuz postanowił zakończyć piłkarską karierę. “Piłka zatrzymuje się, ale uczucia we mnie nie. Dziękuję wszystkim za tę wspaniałą przygodę” – napisał Ribery za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Zobacz także:

Weteran spędził najlepszy okres w swojej karierze w Bayernie Monachium (od 2007 do 2019). Grał także w Galatasaray, Fiorentinie, Olympique Marsylia i wielu innych francuskich klubach.

Ribery pierwsze kroki w piłkarskie karierze stawiał w Lille. W tym sezonie Francuz rozegrał dwa spotkania, spędzając na boisku łącznie 96 minut. W drużynie narodowej rozegrał 81 spotkań, strzelając w nich 16 goli. Debiut w reprezentacji Francji zaliczył w maju 2006 roku.

Czytaj więcej: Czy Maurizio Sarri zbudował najsilniejsze Lazio ostatnich lat?

Komentarze