Ribery nie myśli o emeryturze po rozstaniu z Fiorentiną

Franck Ribery
Franck Ribery fot. PressFocus

Franck Ribery z końcem czerwca przestał być zawodnikiem Fiorentiny. Francuz jest jednocześnie w trakcie poszukiwania nowego klubu. Tymczasem media we Włoszech donoszą, że chętna na pozyskanie doświadczonego zawodnika może być Sampdoria.

  • Franck Ribery po rozstaniu z Fiorentiną jest w trakcie poszukiwania nowego klubu
  • Francuz chciałby nadal kontynuować karierę w Serie A
  • Media we Włoszech donoszą, że są dwie ekipy chętne na zatrudnienie zawodnika

Franck Ribery zostanie kolegą klubowym Bartosza Bereszyńskiego?

Franck Ribery nie ukrywa, że dobrze czuje się w Italii. Tym samym piłkarz chciałby kontynuować swoją karierę w Serie A. Niewykluczone, że pomocną rękę do byłego reprezentanta Francji wyciągnie klub z Genui.

Il Secolo XIX podaje, że Sampdoria jest jedną z tych ekip, które są najbardziej zainteresowanie pozyskanie, piłkarza. Noe jest też tajemnicą, że agent byłej gwiazdy Bayernu Monachium jest w trakcie poszukiwania zawodnikowi nowego pracodawcy spośród klubów z Serie A.

Sampa nie jest jednak jedynym klubem, wyrażającym chęć pozyskania piłkarza. Ribery znajduje się także na celowniku Lazio.

Francuski skrzydłowy ma konkretne wymagania. Oczekuje od nowego klubu zarobków na poziomie czterech milionów euro rocznie. Gdyby miał zdecydować się na grę w Sampdorii, to musiałby zgodzić się na zarobki mniejsze przynajmniej o jedną trzecią.

W ostatniej kampanii genueńczycy zakończyli zmagania w lidze włoskiej na dziewiątym miejscu. W nowym sezonie Sampdorii nie będzie już jednak prowadził Claudio Ranieri. Na dzisiaj nie zostało jeszcze ujawnione nazwisko następcy.

Czytaj więcej: Conte porównał aktualną reprezentację Włoch z tą z 2016 roku

Komentarze