Ribery może tymczasowo przejąć stery w Salernitanie

Franck Ribery
Franck Ribery PressFocus

Włoskie media sugerują, że Rafa Benitez odrzucił ofertę Salernitany, by zostać trenerem pierwszego zespołu, dlatego wydaje się Roberto D’Aversa jest teraz głównym kandydatem do zastąpienia Davide Nicoli. Co ciekawe tymczasowo stery w zespole Krzysztofa Piątka może objąć Franck Ribery.

  • Salernitana szuka nowego trenera
  • Benitez odmówił prowadzenia drużyny Piątką
  • Obowiązki tymczasowego trenera może przejąć Ribery

Salernitana szuka nowego trenera

Nicola został zwolniony z Salernitany w poniedziałek po porażce 2:8 z Atalantą. Oprócz fatalnego wyniku z ostatniego meczu ligowego na decyzję władz klubu miała również wpłynąć dyspozycja drużyny na przestrzeni całego sezonu.

Salernitana nie ma gotowego planu na zastąpienie Nicoli. Według mediów były trener Napoli, Interu i Liverpoolu, Rafa Benitez, był jednym z pierwszych trenerów, z którymi skontaktowała się Granata. Jednak Sky Sport Italia i Corriere dello Sport donoszą, że 62-latek odrzucił ofertę ze Stadio Arechi.

Rozmowy z Roberto D’Aversą trwają, ale według Sky Sport Italia włoski taktyk chce 18-miesięcznego kontraktu, podczas gdy klub zaoferował umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia do 2024 roku. Należy też jednak przypomnieć, że D’Aversa jest nadal związany kontraktem z Sampdorią.

Salernitana zmierzy się z Napoli w sobotę i nie ma gwarancji, że zatrudnią trenera przed derbami. Dlatego według Il Corriere di Mezzogiorno. Stefano Colantuono, który nadal jest częścią klubu będąc odpowiedzialnym za sektor młodzieżowy, mógłby pełnić rolę tymczasowego trenera. Co ciekawe, według dziennikarzy z Kampanii Salernitanę może poprowadzić w tym meczu również Franck Ribery.

Choć brzmi to dość interesując, francuski gwiazdor nie ukończył wymaganych kursów trenerskich do prowadzenia drużyny w meczach Serie A, więc mógł odpowiadać za taktykę czy zmiany, ale na ławce trenerskiej musiałaby znaleźć się osoba z uprawnieniami.

Zobacz również: Everton przymierza się do pozyskania snajpera Atalanty

Komentarze