Reprezentant Włoch nie poradził sobie w Premier League. Milan wyciągnie do niego pomocną dłoń?

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca fot. Imago/News Images

Milan ma za sobą nieudane rozmowy z Marcusem Thuramem, który lada moment sfinalizuje przenosiny do Interu. Na celowniku Rossonerich znalazł się więc Gianluca Scamacca.

  • Milan szuka napastnika, który zastąpi w pierwszym składzie Oliviera Girouda
  • Wybór może paść na reprezentanta Włoch, mającego za sobą przeciętny sezon w Premier League
  • West Ham United będzie zainteresowany jedynie sprzedażą

Rossoneri szukają dalej

Jednym z celów Milanu na letni okienko transferowe jest znalezienie napastnika, który zastąpi w pierwszym składzie Oliviera Girouda i będzie idealnym partnerem dla Rafaela Leao. Na szczycie listy życzeń bardzo długo znajdował się Marcus Thuram, dostępny w ramach transakcji bezgotówkowej. Na finiszu zdecydował się on jednak dołączyć do lokalnego rywala, czyli Interu Mediolan.

Rossoneri rozglądają się za kolejnymi kandydatami. Jednym z nich jest Gianluca Scamacca, który ma za sobą debiutancki sezon w Premier League. Reprezentant Włoch kosztował West Ham duże pieniądze i póki co może być traktowany jako niewypał transferowy.

24-latek długo mierzył się z problemami zdrowotnymi, a po ich zażegnaniu strzelił we wszystkich rozgrywkach raptem osiem goli. Młoty chętnie rozstaną się z nim, lecz chcą odzyskać większość zainwestowanej kwoty. Wypożyczenie nie wchodzi w grę, co jest dla Milanu dodatkową przeszkodą.

Zobacz również: Allegri odrzucił ofertę Saudyjczyków

Komentarze