Reprezentant Ukrainy żegna się z Atalantą

Ruslan Malinovskyi
Ruslan Malinovskyi Pressfocus

Ruslan Malinovskyi już od kilku tygodni zdecydowany był na opuszczenie Atalanty Bergamo. Fabrizio Romano informował, że Ukrainiec może trafić do Ligue 1. W poniedziałek Olympique Marsylia oficjalnie potwierdziła wypożyczenie napastnika.

  • Ruslan Malinovskyi od kilku dni negocjował transfer z Atalanty Bergamo
  • Kontrakt Ukraińca ważny był tylko do końca sezonu
  • W poniedziałek wypożyczenie piłkarza z obowiązkiem wykupu potwierdził Olympique Marsylia

Malinovskyi spróbuje swoich sił w Ligue 1

W wyniku konfliktu z trenerem Gianem Piero Gasperinim Ruslan Malinovskyi spadł mocno w hierarchii napastników Atalanty Bergamo. Ukrainiec otrzymywał minuty, ale zazwyczaj na boisku meldował się z ławki rezerwowych. 29-latkiem mocno interesowały się kluby z Premier League, ale finalnie nie trafił on do Anglii. 

W poniedziałek Olympique Marsylia potwierdziła wypożyczenie napastnika Atalanty. Drużyna z Ligue 1 ma obowiązek wypożyczyć po sezonie zawodnika, który kosztować ją będzie 10 milionów euro. Do tego mogą jeszcze dojść bonus w wysokości 3 milionów euro. Tym samym zawodnik po 3,5 sezonu żegna się z Nerazzurri. 

W sezonie 2022/23 Ruslan Malinovskyi wystąpił w 15 spotkaniach. Zanotował w nich jedną bramkę i dwie asysty. Jego kontrakt z Atalantą ważny był tylko do końca czerwca 2023 roku. Część z kwoty jego transferu trafi również do byłego klubu Ukrainiec – KRC Genk. Łącznie dla Atalanty rozegrał 143 mecze. Strzelił w nich 30 bramek i zanotował 28 asyst.

Sprawdź też: Reprezentant Chorwacji o krok od przenosin do beniaminka Serie A

Komentarze