Reprezentant Serbii dogadał się z Juventusem

Filip Kostić
Filip Kostić fot. PressFocus

Juventus według najnowszych doniesień mediów uzgodnił już warunki indywidualne z Filipem Kosticiem. Aby transakcja z udziałem zawodnika mogła dojść do skutku, to już tylko klub z Turynu musi porozumieć się Eintrachtem Frankfurt w sprawie sumy odstępnego, podbijając prawdopodobnie stawkę West Ham United, które też chce mieć u siebie Serba.

  • Juventus jest zdeterminowany, aby tego lata pozyskać Filipa Kosticia
  • Włoski klub uzgodnił już warunki indywidualne z 29-latkiem
  • Aby transfer doszedł do skutku Bianconeri muszą jeszcze dogadać się z aktualnym pracodawcą Serba

Kostić kolejnym transferem do Juve?

Juventus w poprzedniej kampanii miał trochę kłopotów kadrowych, więc działacze klubu z Allianz Stadium nie chcą dopuścić do tego, aby sytuacja się powtórzyła. Jednocześnie władze Starej Damy chcą wzmocnić skład tak, aby żadnych powodów do niepokoju nie miał trener Massimiliano Allegri.

Dziennikarz Alfredo Pedulla podaje, że kolejnym wzmocnieniem Juve może zostać Filip Kostić. Reprezentant Serbii miałby wzmocnić wielokrotnych mistrzów Serie A na lewym skrzydle. Piłkarz podobno doszedł do porozumienia z Juventusem, godząc się na zarobki na poziomie trzech milionów euro rocznie.

Aby transakcja mogła zostać ogłoszona, to Juventus musi też dojść do porozumienia w sprawie sumy odstępnego za zawodnika z Eintrachtem Frankfurt. Niemiecki klub liczy na zysk w postaci 12-13 milionów euro. Aktualna umowa piłkarza z przedstawicielem Bundesligi obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Kostić był bardzo ważną postacią Eintrachtu w ostatnim sezonie. Zawodnik w dużym stopniu przyczynił się do wygranej niemieckiej ekipy w Lidze Europy. Kostić ogólnie rozegrał w poprzedniej kampanii 43 mecze, notując w nich siedem goli i 15 asyst.

Czytaj więcej: Roma finalizuje kolejne wzmocnienia, eldorado transferowe w Rzymie trwa

Komentarze

Na temat “Reprezentant Serbii dogadał się z Juventusem