Sebastian Walukiewicz na liście życzeń utytułowanego klubu

Sebastian Walukiewicz
Sebastian Walukiewicz Pressfocus

Sebastian Walukiewicz stracił niemal cały poprzedni sezon Serie A z powodu poważnej kontuzji biodra. Od czasu zakończenia procesu rehabilitacji Polak pełnił w Cagliari jedynie rolę rezerwowego, co wpłynęło na jego decyzję o znalezieniu nowego pracodawcy. Zainteresowanie jego transferem wyraziło Torino.

  • Walukiewicz w trakcie ostatniego sezonu odniósł poważną kontuzję
  • Polak stracił większość sezonu i miejsce w wyjściowym składzie Calgiari
  • Defensor znajduje się na liście życzeń Torino

Walukiewicz chce zawalczyć o wyjazd na mundial

Sebastian Walukiewicz rozegrał w trakcie ostatniego sezonu zaledwie osiem meczów dla Cagliari. Powodem tego była poważna kontuzja biodra, której nabawił się w meczu przeciwko Napoli. Obrońca musiał przejść operację i stracił aż 26 spotkań. Gdy wrócił już do pełni zdrowia musiał zadowolić się rolą rezerwowego. 

Jego celem jest obecnie powrót do regularnej gry, żeby zdążyć pokazać się jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Katarze, Defensor liczy, że Czesław Michniewicz weźmie go pod uwagę przy wybieraniu kadry na mundial. Według Tuttosport, Walukiewicz z tego względu rozważa transfer do Torino

Byli planują rewolucję formacji defensywnej i to właśnie obrońców będą potrzebowali najbardziej w trakcie letniego okienka transferowego. Z drużyną może pożegnać się Gleison Bremer, który szykowany jest do wielkiego europejskiego transferu. Na liście życzeń Torino znajduje się Walukiewicz, jednak żadna oficjalna oferta za niego nie wpłynęła jeszcze do zarządu Cagliari.

Portal Transfermarkt wycenia Polaka na 5 milionów euro. Z Cagliari wiąże go umowa do czerwca 2024.

Czytaj też: Bremer blisko dołączenia do giganta Serie A

Komentarze