Napoli obawia się już utraty obrońcy

Kim Min-Jae
Kim Min-Jae Pressfocus

Jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w zespole Napoli w tym sezonie jest Kim Min-Jae. Reprezentant Korei Południowej sprowadzony latem z Fenerbahce z miejsca wskoczył do wyjściowego składu drużyny i stał się jej silnym ogniwem. Klub postara się w najbliższym czasie lepiej zabezpieczyć jego przyszłość.

  • Kim Min-Jae zanotował znakomity start w Napoli i zachwyca formą
  • Bardzo zadowolony z postawy reprezentanta Korei Południowej jest Luciano Spaletti
  • W kontrakcie piłkarza nie zawarto klauzuli odstępnego, jednak Napoli nie zamierza pozwolić komukolwiek wykupić go zimą

25-latek zachwyca formą w Napoli

Gdy latem Napoli sprowadzało latem za 18 milionów euro z Fenerbahce Kima Min-Jae dla wielu kibiców był on wielką niewiadomą. 25-latek bardzo szybko zaadaptował się jednak w drużynie Luciano Spallettiego i już w presezonie wykazywał predyspozycje do gry w podstawowym składzie Błękitnych. 

Środkowy obrońca oprócz walorów defensywnych dokłada także coś ekstra w ofensywie – w tym sezonie strzelił już dwie bramki w sześciu meczach Serie A. Sztab szkoleniowy jest z niego bardzo zadowolony, a jak przekazał Fabrizio Romano, już teraz w klubie trwa debata na temat lepszego zabezpieczenia przyszłości reprezentanta Korei Południowej. 

Jak przekazał dziennikarz, w klauzuli stopera nie uwzględniono kwoty odstępnego, a zawodnikiem zaczęły już interesować się inne potęgi europejskie. Napoli chce stawiać na 25-latka i nie zamierza dopuścić do tego, żeby został on w styczniu wykupiony przez inny zespół.

Czytaj także: Agent Mertensa: oferta Juventusu była konkretna

Komentarze