Roma krok od kolejnego transferu. Holender wzmocni drugą linię

Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum PressFocus

AS Roma jest o krok od wzmocnienia drugiej linii swojego zespołu. Zawodnikiem włoskiego klubu ma zostać Georginio Wijnaldum, który przez ostatni rok występował w Paris Saint-Germain.

  • AS Roma doszła do porozumienia z PSG w sprawie transferu Georginio Wijnalduma
  • Holender przejdzie do włoskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z opcją definitywnego transferu
  • PSG w okresie wypożyczenia będzie pokrywać połowę wynagrodzenia 31-letniego piłkarza

Wijnaldum wzmocni drugą linię Romy

Roma kontynuuje transferową ofensywę i po pozyskaniu Paulo Dybali na zasadzie wolnego transferu jest o krok od dokonania wzmocnienia. Jak informuje Goal.com, w najbliższy weekend klub włoskiej Serie A powinien ogłosić pozyskanie pomocnika reprezentacji Holandii Georginio Wijnalduma.

31-letni zawodnik przeniesie się do Romy na zasadzie rocznego wypożyczenia z Paris Saint-Germain. W umowie między klubami znajdzie się również opcja definitywnego transferu. Aby z niej skorzystać Roma będzie zobowiązana do wyłożenia sumy w okolicy 10-15 milionów euro.

Największą przeszkodą w sfinalizowaniu transferu było wynagrodzenie piłkarza. Wijnaldum w stolicy Francji zarabia 9 milionów euro rocznie, a na wyłożenie takiej kwoty Romy nie mogła sobie pozwolić. Włoski klub doszedł jednak w tej sprawie do porozumienia z paryżanami, którzy zgodzili się na pokrywanie połowy wynagrodzenia piłkarza w trakcie jego wypożyczenia do Romy.

Wijnaldum, który do PSG przeniósł się latem ubiegłego roku z Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu, w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 38 spotkań, ale nigdy nie miał pewnego miejsca w podstawowym składzie. Jego sytuacji w paryskim klubie nie zmieniła również zmiana na stanowisku trenera. Następca Mauricio Pochettino – Christophe Galtier – nie wiąże bowiem z Holendrem przyszłości.

Zobacz także: Dybala zdradził, czemu nie przyjął numeru 10 w Romie

Komentarze