Reprezentacja Włoch z poważnymi problemami w ataku

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w tym miesiącu zaczyna rywalizację o awans na Euro 2024. Tymczasem selekcjoner Squadra Azzurra w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dał do zrozumienia, że ma ogromne kłopoty z ofensywą przed meczami z Anglią i Maltą.

  • Przed reprezentacją Włoch trudne mecze w walce o awans na Euro 2024
  • Roberto Mancini w rozmowie z Il Mattino odniósł się do kłopotów w ofensywie w swojej ekipie
  • Z powodu kontuzji nie może grać Ciro Immibile, Gianluca Scamacca dopiero dochodzi do siebie, a Andrea Belotti mało gra

Mancini z problemami przed meczami z Anglią i Maltą

Reprezentacja Włoch po tym, jak nie wywalczyła awansu na mundial w Katarze ma zamiar zrehabilitować się w eliminacjach do mistrzostw Europy. Jednocześnie Squadra Azzura na Euro w Niemczech chce obronić trofeum wywalczone w 2021 roku.

Roberto Mancini ma jednak kłopoty kadrowe przed zbliżającymi się spotkaniami, o których opowiedział w jednym z wywiadów. – Problemy z przodu są poważne. Kontuzjowany jest Ciro Immobile. Być może także Giacomo Raspadori – mówił selekcjoner reprezentacji Włoch w rozmowie z Il Mattino.

Mamy kilka znaków zapytania. Na dodatek są zawodnicy, którzy w ostatnich miesiącach mało grali. Praktycznie żaden nasz napastnik nie jest podstawowym, no może poza Wilfriedem Gnonto, który kilka razy miał okazję grać w pierwszym składzie – kontynuował Mancini.

Ogólnie jesteśmy w złej formie: Gianliuca Scmacca powraca do gry po kontuzji, Ciro Immobile jest wyłączony z gry z powodu urazu, a Andrea Belotti nie gra dużo – powiedział Włoch.

Czytaj więcej: Przyszłość Mourinho kluczowa dla losu kilku zawodników Romy

Komentarze