Reprezentacja Włoch przeciwko Litwie bez Immobile i Insigne

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch dzisiaj wieczorem zmierzy się z Litwą w meczu eliminacji do mistrzostw świata. W spotkaniu nie zagrają na pewno Ciro Immobile oraz Lorenzo Insigne, którzy opuścili zgrupowanie drużyny narodowej. Niepewny gry jest również Nicolo Zaniolo.

  • Reprezentacja Włoch dzisiaj wieczorem ma zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch remisach
  • Podopieczni Roberto Manciniego zmierzą się z Litwą
  • Squadra Azzurra ma kłopoty kadrowe i będzie musiała zagrać w eksperymentalnym zestawieniu

Reprezentacja Włoch z Litwą zagra bez kilku kluczowych postaci

Reprezentacja Włoch na MAPEI Stadium w Reggio Emilia rozegra dzisiaj kolejny mecz, którego stawką jest awans na mundial w Katarze. Tymczasem już wiadomo, że w tym starciu nie będzie mogło wystąpić kilku ważnych zawodników.

Ciro Immobile opuścił zgrupowanie Squadra Azzurra z powodu kontuzji mięśniowej. Z kolei Lorenzo Insigne otrzymał zgodę na powrót do domu z powodów osobistych. We wtorkowym treningu nie brał natomiast udziału Nicolo Zaniolo, co może budzić niepokój u selekcjonera Roberto Manciniego.

Już wcześniej zgrupowanie reprezentacji Włoch opuścili Marco Verratti i Lorenzo Pellegrini. W związku z tym można spodziewać się, że ofensywny tercet aktualnych mistrzów Europy tworzyć będą: Giacomo Raspadori, Federico Bernardeschi i Federico Chiesa.

Matteo Pessina zastąpi prawdopodobnie Nicolo Barellę, a Stefano Sensi da odpocząć Jorginho. W defensywie na bokach powinni natomiast wystąpić Davide Calabria i Cristiano Biraghi.

Przewidywany skład reprezentacji Włoch na mecz z Litwą: Donnarumma – Calabria, Acerbi, Bastoni, Biraghi, Pessina, Sensi, Locatelli, Chiesa, Raspadori, Bernardeschi.

Czytaj więcej: Włochy – Litwa: typy, kursy, zapowiedź (08.09.2021)

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze