Reprezentacja Włoch poznała rywala w 1/8 finału

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch Pressfocus

Reprezentacja Włoch podczas fazy grupowej Euro 2020 zachwyciła swoją grą i stała się jednym z głównych kandydatów do wygrania tego turnieju. Najpierw Italia musi przebrnąć przez 1/8 finału. Na tym etapie zmierzy się z Austrią.

  • Italia wie już z kim zagra w 1/8 finału Euro 2020
  • Przeciwnikiem Włochów będzie Austria
  • Pojedynek ten zaplanowano na 26 czerwca

Squadra Azzurra kontynuuje marsz po triumf na Euro 2020

W gronie faworytów Euro 2020, przed startem turnieju wymieniano wiele drużyn. Najczęściej pojawiała się Francja. Nierzadko pojawiała się Portugalia, czy Belgia. Po inauguracji Mistrzostw Europy do tego grona dołączyli Włosi.

Italia nie dała najmniejszej szansy Turcji i rozbiła już 3:0. Później było równie efektownie. Tym razem wyższość kadry Roberto Manciniego musiała uznać Szwajcaria. W trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2020, Squadra Azzurra pokonała 1:0 Walię, chociaż grała rezerwowym składem. Finalnie Włosi wygrali grupę A i mogli czekać na poznanie rywala w 1/8 finału.

Zgodnie z turniejową drabinką, przeciwnik Italii w 1/8 finału to drugi zespół z grupy C. O miano to walczyły dwie ekipy – Ukraina i Austria. Obie miały na koncie po trzy punkty. Spotkanie lepiej zaczęli Austriacy, którzy strzelili gola w 21. minucie. Dokonał tego Christoph Baumgartner po podaniu Davida Alaby. Wraz z upływem czasu na boisku działo się coraz mniej. Ukraina rozczarowała i zasłużenie przegrała 0:1.

Rywalem Włochów w 1/8 finału będzie zatem Austria, czyli przeciwnik absolutnie do ogrania. Jeżeli Italia chce walczyć o triumf na Euro 2020, musi zagrać tak jak w fazie grupowej. Wówczas nie powinna mieć większego problemu z wyeliminowaniem Austrii.

Pojedynek tych ekip odbędzie się 26 czerwca o 21:00 na Wembley.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. czerwca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Czytaj także: Włosi bezbłędni w fazie grupowej. Trzecia wygrana z rzędu

Komentarze