Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Grzegorz Wajda

Remisy w Mediolanie i Bergamo, wygrana Lazio

Gracze Milanu zremisowali z Veroną 1:1. W innych meczach tej kolejki triumfowali zawodnicy Lazio, a po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze z Bergamo i Genui.

W Mediolanie do przerwy był remis 1:1. Na bramkę Faraoniego odpowiedział bowiem Calhanoglu. W 68. minucie czerwoną kartką został ukarany Amrabat. Wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i oba kluby zdobyły po jednym punkcie. Warto dodać, że Stępiński przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a Dawidowicz pojawił się na placu gry w samej końcówce.

Emocji nie brakowało także w Bergamo. Do przerwy w meczu Atalanty i ekipy z Genui był remis 2:2. Wszystko lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy prowadzili po trafieniu Toloia. Potem trafiali goście (Criscito i Sanabria), a do wyrównania doprowadził Ilicić. W 82. minucie czerwoną kartką został ukarany Behrami (druga żółta) i od tego momentu goście musieli sobie radzić w dziesięciu. Wynik tej potyczki nie uległ już jednak zmianie.

Piłkarze Lazio do przerwy prowadzili 4:0. Bramki dla ekipy ze stolicy Włoch zdobywali Immobile oraz Caicedo (po dwie). Po zmianie stron podwyższył Adekanye. Honorowe trafienie dla klubu z Ferrary zanotował Missiroli i finalnie gospodarze wygrali 5:1. Trzeba dodać, że Reca rozegrał cały mecz dla gości.