Remis w Weronie, Inter traci punkty z Hellasem!

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Interu Mediolan zremisowali na wyjeździe z Hellasem Werona 2:2. W rezultacie pozostają oni poza podium tabeli. W barwach gospodarzy 54 minuty rozegrał Mariusz Stępiński.

Mecz Hellasu i Interu na Stadio Marc’Antonio Bentegodi zamykał emocjonującą 31. kolejkę Serie A. Wyraźnym faworytem byli mediolańczycy, którzy chcieli wygrać i powrócić na podium. Goście nie zamierzali się jednak poddać, ponieważ w przypadku wygranej mieliby sześć punktów straty, do pozycji dającej udział w eliminacjach Ligi Europy.

Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, ponieważ Hellas już w drugiej minucie objął prowadzenie. Długą piłkę na lewe skrzydło w kierunku Lazovicia zagrał Dimarco. Serb wykorzystał bierne zachowanie obrońców i po indywidulanym rajdzie wdarł się w pole karne, gdzie oddał precyzyjny strzał, którym pokonał Handanovicia. Gospodarze nie poprzestali na tym i dalej stwarzali groźne sytuacje strzeleckie, między innymi za sprawą Veloso i Dimarco. Inter długo nie mógł sobie poradzić z tą sytuacją, dominowało w posiadaniu piłki, ale nie miało to przełożenia na zdobycie gola. Dobre sytuacje na doprowadzenie do remisu miał Sanchez, czy Candreva, ale ich próby nie były skuteczne.

W drugiej połowie ataki ,,Nerazzurri’’ były bardziej efektywne i w 49. minucie było 1:1. Po ładnej zespołowej akcji kapitalną sytuację na gola w polu karnym miał Lukaku, ale Belg uderzył w słupek. Do futbolówki doszedł jednak Candreva, Włoch nie pomylił się i skierował piłkę do siatki. Sześć minut później było już 2:1 dla gości. Gagliardini zagrał na prawą stronę do Candrevy, który posłał podanie na pole karne. Dośrodkowanie zawodnika gości niefortunnie próbował przeciąć Dimarco, jednak jego interwencja zakończyła się golem samobójczym. W tej sytuacji za utratę bramki można obwinić całą linię defensywy, która była źle ustawiona i nie przypilnowała odpowiednio rywali.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Hellas doprowadził do remisu 2:2. Po bardzo dobrej akcji w wykonaniu Rrahmaniego, piłkę otrzymał Veloso, który nie zastanawiał się precyzyjnie skierował piłkę w lewy dolny róg bramki. Inter może mieć do siebie pretensje, ponieważ świetna okazję na podwyższenie prowadzenia miał np. Martinez.

W następnej kolejce Hellas zagra na wyjeździe z Fiorentiną. Natomiast Inter podejmie na Stadio Giuseppe Meazza Torino.