Remis w hicie Serie A

W ostatnim spotkaniu 25. kolejki Serie A piłkarze AS Romy zremisowali na własnym stadionie z Juventusem 1:1. Dzięki temu w dalszym ciągu drużyna ze stolicy Piemontu ma dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem. O ile pierwsza połowa była do zapomnienia, to w drugiej trochę się działo. Remis jest jednak sprawiedliwym rezultatem.

Piłkarze Romy do starcia z Juventusem przystępowali, mając dziewięć punktów straty do lidera rozgrywek. Jednocześnie mecz z Tevezem i spółką był praktycznie ostatnią szansą dla rzymian na to, aby zachować jakieś szanse na mistrzostwo Włoch. Można było zatem liczyć na emocje.

Pierwsza połowa boiskowej rywalizacji mocno rozczarowała. Strzałów był jak na lekarstwo. W zasadzie w trzech kwadransach gry więcej było żółtych kartek, które dostali: Torosidis, De Rossi i Evra, niż prób pokonania bramkarza i umieszczenia piłki w siatce.

Gospodarze od pierwszych minut nastawili się na to, aby uprzykrzać swoim adwersarzom grę. Juventus liczył jednak na kontrę, chcąc wykorzystywać przebojowość Pereyry czy Lichtsteinera. Niemniej z perspektywy postronnego obserwatora wyglądało to tak, jakby turyńczycy byli zadowoleni z remisu.

Po zmianie stron tempo gry nie uległo za bardzo zmianie. Aczkolwiek w 62. minucie za infantylny faula Torosidisa na Vidalu grecki zawodnik dostał drugą żółtą kartkę, co sprawiło, że musiał opuścić boisko i osłabił swoją drużynę. Kara była jednak podwójna, bo chwilę później rzut wolny na gola zamienił Tevez i Stara Dama objęła jednobramkowe prowadzenie.

Radość z wywalczonej przewagi w ekipie z Turynu trwała tylko do 78 minuty. Wówczas po bardzo dobrym dośrodkowaniu Florenziego ładnym uderzeniem głową popisał się Keita. Piłkę z własnego pola karnego starał się jeszcze wyekspediować Marchisio. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że futbolówką ugrzęzła w siatce i mecz zakończył się remisem 1:1.

AS Roma – Juventus FC 1:1 (0:0)
0:1 Tevez 64′
1:1 Marchisio 78′ (sam.)

Pełna statystyka meczu

RELACJA MINUTA PO MINUCIE

Koniec meczu – Roma remisuje z Juventusem.

90 min – Sędzia doliczył trzy minuty.

89 min – Holebas zamierzał dośrodkować piłkę w pole karne Juventusu, gdzie był między innymi Gervinho. Zrobił to jednak w fatalnym stylu i piłka opuściła plac gry.

85 min – Faule na nogi Vidala w końcu skonsternowały zawodnika Juve i za okazanie swojego niezadowolenia po jednym z ataków na gracza Romy Chilijczyk dostał żółtą kartkę.

82 min – W ostatnich dziesięciu minutach podostrzyło się na spotkanie w Rzymie. Jedna i druga drużyna nie zamierza odpuścić i oba teamy walczą o pełną pulę.

78 min1:1. GOOOLLLLLLL DLA ROMY. Po świetnym dośrodkowaniu Florenziego piłkę głową w kierunku bramki uderzył Keita. Po drodze odbił ją jeszcze Marchisio i futbolówka ugrzęzła w siatce.

75 min – Kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry rzymianie mieli kolejny rzut wolny. Aczkolwiek i tym razem rzymianie zmarnowali swoją szansę na stworzenie zagrożenia pod bramką Buffona.

72 min – Na placu gry zameldowali się Nainggolan i Iturbe.

68 min – Goście ani myślą zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem i szukają kolejnego trafienia.

64 min0:1. GOOLLLLLLL DLA JUVENTUSU Po uderzeniu z rzutu wolnego Teveza piłkarze mistrzów Włoch obejmują prowadzenie. Reprezentant Argentyny zdobył swoją 15 bramkę w sezonie Serie A.

62 minCZERWONA KARTKA DLA GRACZA ROMY. Za podcięcie Vidala drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Torosidis i gospodarze muszą kończyć mecz w dziesiątkę.

59 min – Dużo przerw mamy w grze. Następstwem tego była kolejna kartka, którą dostał Yanga-Mbiwa.

57 min – Pjanić fauluje Pereyrę i arbiter nie ma wątpliwości, że piłkarz Romy zasłużył na karę w postaci żółtej kartki.

55 min – Roma miała rzut wolny. Piłkę zagrywał Ljajić, ale chyba tylko on sam wie, co chciał zrobić…

52 min – Kolejne próba oddania strzału zza “szesnastki” w wykonaniu Starej Damy. Tym razem swoich sił spróbował Lichtsteiner, ale bardzo niecelnie.

50 min – Bardzo ładnym strzałem z lewej nogi popisał się Vidal. Piłka po uderzeniu Chilijczyka nie znalazła jednak drogi do siatki.

46 min – Druga połowa rozpoczęta.

Koniec I połowy

45 min – Sędzia zlitował się nad wszystkimi i nie doliczył żadnych minut, kończąc pierwszą połowę.

43 min – Riposta Juve. Strzał oddał Tevez, ale jedyne co zyskali piłkarze mistrzów Włoch, to rzut rożny, którego następstwem było wznowienie gry przez De Sanctisa.

42 min – Rzut wolny z dobrej pozycji miała Roma. Centrował Pjanić, ale sytuacji wykończonej strzałem nie było.

37 min – Nie ma co ukrywać, że dla kibiców mecz Romy z Juventusem nie jest ekscytującym widowiskiem. Jesteśmy świadkami szachów w stolicy Włoch. Czy ta partia może nabrać tempa?

32 min – Faul De Rossiego na Moracie i tym razem pomocnik rzymian ukarany żółtą kartką przez sędziego.

30 min – Walki dzisiaj na stadionie w Rzymie nie brakuje.

26 min – Kolejny raz w natarciu piłkarze Juve. Po akcji zainicjowanej przez Teveza, ładnym zagraniem popisał się Pereyra. Dośrodkowanie Argentyńczyka nie znalazło jednak odbiorcy.

22 min – Pierwsza groźniejsza akcja, po której kibice mogli zerwać się ze swoich miejsc. Prawym sektorem boiska pomknął Pereyra, który zagrywał piłkę w głąb pola karnego. Tam skuteczną interwencją popisał się na Manolas i cala akcja spełzła na niczym.

19 min – Lichtsteiner walczył o piłkę z Keitą. Ostatecznie Szwajcar faulował i sędzia odgwizdał przewinienie zawodnika Juve.

17 min – Posiadanie piłki jak na razie z przewagą dla gości z Turynu.

15 min – Pierwszy kwadrans gry za nami i jak na razie tylko jeden strzał na bramkę rywali próbował oddać Vidal.

12 min – Jak na razie spokojna, wręcz ostrożna gra obu ekip.

9 min – Kolejny rzut rożny w wykonaniu Biało-czarnych. Tym razem Tevez zagrał piłkę na drugi słupek, ale i tym razem gospodarze nie mieli powodów do obaw.

7 min – Stara Dama ma już za sobą pierwszy rzut rożny, który krótko rozegrał Tevez, ale bez efektu.

3 min – Z rzutu wolnego piłkę zagrywał Marchisio, ale defensywa rywali nie miała problemów z przejęciem piłki.

2 min – Już chwilę po wznowieniu gry w nogi Vidala ostro wszedł De Rossi i chyba zasłużył na żółtą kartkę.

1 min – Początek meczu! Rozpoczął Juventus. Czy zespół Allegriego poradzi sobie z Romą bez Pirlo i Pogby?

20:59 – Sędzią zawodów będzie Daniele Orsato, dla którego będzie to dwunasty mecz w tym sezonie Serie A. W tej kampanii prowadził dwa spotkania Juve i jedno Romy.

20:56 – Na Stadio Olimpico już rozbrzmiewa hymn Romy.

20:54 – Z okienka bukmachera. Kurs na zwycięstwo Romy w Zakładach Fortuny to 2,86 zł, a na wygraną zespołu dowodzonego przez Massimiliano Allegriego, to 2,67 zł. Tymczasem w Zakładach TOTOLOTEK.PL wygrana gospodarzy wyceniana jest na 2,85 zł. Z kolei wiktoria mistrzów Włoch na 2,66 zł.

20:41Ławka rezerwowych Juventusu: Storari, Rubinho, Barzagli, Ogbonna, De Ceglie, Padoin, Pogba, Pepe, Coman, Llorente, Matri.

20:40Ławka rezerwowych Romy: Skorupski, Curci, Astori, Spolli, Cole, Nainggolan, Florenzi, Ucan, Paredes, Verde, Sanabria, Iturbe.

20:37Tevez w rozmowie ze Sky Sport Italia: – To dla nas bardzo ważne i jednocześnie trudne spotkanie. Czy brak Pirlo będzie u nas widoczny? Mamy w kadrze zawodników, którzy mogą go zastąpić. Musimy grać swoją piłkę i starać się utrzymać przy niej jak najdłużej.

20:35Pjanić przed meczem z Juventusem w rozmowie ze Sky Sport Italia: – O zwycięstwo na pewno będzie trudno. Wszyscy jednak wierzymy, że stać nas na to, aby wygrać. Bardzo zależy nam na tym, aby zmniejszyć dystans do Juventusu.

20:26 – Roma strzeliła w trwającej kampanii 38 goli i straciła 18. Zespół dowodzony przez Rudiego Garcii posiada drugą najszczelniejszą defensywę w całej Serie A.

20:24 – Juventus ma w tym sezonie najskuteczniejszy atak i najlepszą obronę. Na koncie turyńczyków jest 51 zdobytych bramek i tylko trzynaście straconych.

20:19 – Skład Juve już także znany.

20:15 – Dzisiejsza batalia będzie pojedynkiem Ljajicia z Tevezem, czyli dwóch najskuteczniejszych strzelców w obu teamach. Ljajić ma na swoim koncie osiem trafiań. Natomiast Argentyńczyk bramkarzy swoich adwersarzy pokonywał 14 razy. Tyle samo, co Mauro Icardi z Interu.

20:02 – Znany jest już wyjściowy skład Romy na dzisiejszy mecz.

19:53 – Kilka ciekawostek na swojej stronie w relacji LIVE zaprezentował Tuttosport. Można tam znaleźć newsa, że Juventus jest średnio przez 62,3 procent przy piłce. Wilki mają futbolówkę w posiadaniu średnio przez 60,1 procent.

19:51 – Ciekawą informację przed hitem wieczoru na Półwyspie Apenińskim przekazał mediom Antonio Cassano, który jest obecnie bez klubu. Napastnik przyznał, że nigdy nie miał ochoty, aby grać w Juventusie i odmówił włodarzom ekipy z Turynu już cztery razy.

19:48 – W drużynie z Rzymu graczem, który najczęściej grał w tym sezonie jest Morgan De Sanctis, który spędził na placu gry 1980 minut. W zespole gości najczęściej pojawiającymi się zawodnikami na boisku są: Buffon oraz Bonucci. Obaj zaliczyli w trwającej kampanii 2070 minut.

19:41 – W oczekiwaniu na spotkanie, zapraszamy do sklep.goal.pl, gdzie znajdziecie między innymi wiele bardzo ciekawych lektur. W tym biografie: Gianluigi Buffona, Andrei Pirlo oraz Carlosa Teveza.

19:39 – Roma z Juventusem zmierzą się dzisiaj ze sobą po raz 164. w historii. Jak na razie 77 razy górą była Stara Dama, 37 starć zakończyło się wiktorią Giallorossich. Z kolei 49 meczów kończyło się remisem.

19:35 – Ostatni mecz pomiędzy Romą a Juventusem był bogaty w emocje. Trzy rzuty karne, dwie czerwone kartki i wygrana Bianconerich 3:2. Tak w telegraficznym skrócie wyglądał bój dwóch ekip, których celem jest scudetto w tej kampanii.

19:30 – Podopieczni Massimiliano Allegriego to natomiast team, który w delegacji ostatni raz przegrał w październiku. Na Stadio Luigi Ferraris szalę zwycięstwa na swoją korzyść w starciu ze Starą Damą przechyliła Genoa, która pokonała turyńczyków 1:0.

19:28 – Piłkarze Romy do swojego dzisiejszego spotkania podejdą jako team, który w tym sezonie jeszcze ani razu nie przegrał na swoim stadionie. Ostatni raz gorycz porażki stołeczna ekipa musiała przełknąć 11 maja minionego roku. Pogromcą okazał się… Juventus.

19:00 – Witamy w relacji LIVE dotyczącej spotkania 25. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Roma zmierzy się z Juventusem i jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią do tego meczu.