Sensacja na Stadio Olimpico, ważne zwycięstwo Spezii

AS Roma
AS Roma PressFocus

Zakończyły się już wszystkie sobotnie spotkania 37. kolejki Serie A. Do wielkiej sensacji doszło na Stadio Olimpico, gdzie AS Roma grająca przez 60 minut z przewagą jednego zawodnika zremisowała z Venezią 1:1. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Spezia w meczu z Udinese. W pozostałych spotkaniach Torino okazało się lepsze od Hellasu, a Empoli podzieliło się punktami z Salernitaną.

• Spezia utrzymała się w Serie A
  • Remi Empoli z Salernitaną, grał Żurkowski
  • Sensacja na Stadio Olimpico, Roma remisuje z Venezią

Niespodziewany remis Romy, Spezia utrzymała się w Serie A

W pierwszym sobotnim spotkaniu 37. kolejki Serie A Empoli podejmowało walczącą o utrzymanie Salernitanę. Gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu po golu z 31′ minuty Cutrone. Do wyrównania po zmianie stron doprowadził Bonazzoli. Dla gości to bardzo ważny remis, dzięki któremu mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową przed niedzielnymi spotkaniami. Szymon Zurkowski na murawie spędził 73. minuty.

Wiele emocji mieliśmy w starciu Udinese ze Spezią. Pierwsi strzelanie w tym meczu zaczęli gracze Udinese, jednak to goście schodzili na przerwę w lepszych humorach prowadząc 2:1. A tuż po przerwie było już 3:1 za sprawą Maggiore, który podwyższył wynik spotkania. W 90. minucie rozmiary porażki zmniejszył Mari, jednak garcze Udinese nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Spezia tym samym zapewniła sobie już utrzymanie w Serie A. W najmniej istotnym spotkaniu z perspektywy układu tabeli Torino pokonało na wyjeździe Hellas Weronę 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Brekalo.

W ostatnim sobotnim spotkaniu AS Roma mierzyła się z Venezią. Spotkanie rozpoczęło się dość sensacyjnie, bowiem to goście już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą Okereke. Giallorssi mimo zaskakującego początku dominowali przez całe spotkanie, a zadanie ułatwił im także Kiyine, który otrzymał czerwoną kartkę w 32. minucie. Jednak gospodarze do wyrównania zdołali doprowadzić Shomurodov na piętnaście minut przed końcem spotkania. Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu. Roma mocno skomplikowała sobie walkę o europejskie puchary w przyszłym sezonie.

Wyniki 37. kolejki Serie A

Empoli – Salernitana 1:1 (1:0)
31′ Cutrone – 76′ Bonazzoli

Udinese – Spezia 2:3(1:2)
26′ Molina, 90′ Mari – 35′ Verde, 45′ Gyasi, 47′ Maggiore

Hellas – Torino 0:1(0:1)
19′ Brekalo

AS Roma – Venezia 1:1(0:1)
76′ Shomurodov – 1′ Okereke