Rekordowy wynik debiutanta w historii Romy

Tammy Abraham
Tammy Abraham fot. PressFocus

AS Roma pokonała przekonująco Lazio (3:0) w niedzielnych derbach Rzymu w ramach 30. kolejki Serie A. Dwa gole w tym starciu strzelił Tammy Abraham. La Gazzetta dello Sport podała, że Anglik pobił już osiągnięcie Gabriela Batistuty i Vincenzo Montelli w premierowym sezonie.

  • AS Roma może w tym sezonie liczyć na skuteczność Tammy’ego Abrahama
  • W 2022 roku od Anglika więcej goli strzelił tylko Robert Lewandowski, licząc TOP 5 lig w Europie
  • Reprezentant Anglii 23 gole w Romie strzelił w swoim premierowym sezonie szybciej niż w przeszłości udało się to legendom klubu

Abraham okazał się strzałem w dziesiątkę

AS Roma pozyskała Tammy’ego Abrahama w trakcie ostatniego letniego okna transferowego z Chelsea. 24-latek kosztował 40 milionów euro ekipę ze Stadio Olimpico. Zwolennikiem transferu z udziałem piłkarza był Jose Mourinho. Portugalczyk wygląda na to, że miał rację, widząc w Angliku solidne wzmocnienie w ofensywie.

Abraham w tej kampanii wystąpił łącznie w 40 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. W niedzielnym boju z Lazio strzelił swojego 22. i 23. gola. Taki stan rzeczy sprawia, że takie osiągnięcie Anglik zrealizował szybciej w swoim debiutanckim sezonie niż Vincenzo Montella i Gabriel Batistuta, którzy w przeszłości też grali w szeregach Giallorossich.

Abraham w przypadku zdobycia jeszcze dwóch bramek zostanie zawodnikiem z największą liczbą goli w swoim premierowym sezonie w Romie. 10-krotny reprezentant Anglii w tym sezonie strzelił 15 goli w Serie A, wyrównując już swoje osiągnięcie z Premier League z sezonu 2019/2020, gdy jako zawodnik Chelsea zdobył tyle samo bramek.

Od początku 2022 roku tylko Lewandowski strzelił więcej goli od Abrahama, biorąc pod uwagę pięć najlepszych ligi europejskich. Anglik jest też pierwszym piłkarzem Giallorossich, który zaliczył dublet w derbach od 2015 roku, gdy ta sztuka udała się również Francesco Tottiemu.

Czytaj więcej: Serie A: derby della Capitale dla AS Romy – podsumowanie 30. kolejki

Komentarze