Reca z asystą, ale Crotone z czwartą porażką z rzędu

Francesco Caputo
Francesco Caputo Pressfocus

Crotone przegrało z Sassuolo 1:2 (1:1) w meczu 22. kolejki Serie A. Asystę zanotował Arkadiusz Reca, który grał do 73. minuty. Dla gospodarzy była to czwarta z rzędu porażka w lidze włoskiej.

Choć faworytem tego spotkania było Sassuolo, to pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Lepiej zaczęli ją jednak goście, który już w 14. minucie. Wtedy to piłkę na skrzydło od Caputo otrzymał Berardi. Włoch wbiegł w pole karne, zgubił jednego obrońcę i uderzeniem w kierunku bliższego słupka otworzył wynik meczu.

Przyzwoita gra gospodarzy sprawiła jednak, że po chwili nastąpiło wyrównanie. W 26. minucie Arkadiusz Reca przechwycił podanie i przerwą groźną akcję rywali, wybijając piłkę. Dobiegł do niej Adam Ounas, który wbiegł w pole karne, zgubił rywala i z bliskiej odległości pokonał golkipera, zdobywając bramkę na 1:1.

W 42. minucie Crotone objęło prowadzenie po uderzeniu z bliska Samuela Di Carmine. Arbiter skorzystał jednak z analizy VAR i anulował bramkę, gdyż dopatrzył się faulu.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Sassuolo. Już w 49. minucie po przewinieniu Vladimira Golemicia arbiter przyznał rzut karny. Do futbolówki podszedł Francesco Caputo, który uderzeniem z jedenastego metra wyprowadził swój zespół na ponowne prowadzenie. Goście zdominowali tę odsłonę spotkania, dlatego końcowy wynik to 1:2.